Finał drugiej edycji Festiwalu Piosenki Europejskiej „Gala Złotej Nutki” organizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7 już za nami.

W związku z pandemią, tym razem uczestnicy nie spotkali się na scenie Młodzieżowego Domu Kultury, a swoje konkursowe występy nagrali i przesłali jurorom.

Zgodnie z festiwalowym regulaminem każdy wykonawca mógł przygotować tylko jedną piosenkę. Utwory wykonywane były w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i rosyjskim, a występy oceniali muzycy i nauczyciele języków obcych. Na konkurs wpłynęło 135 nagrań od uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

Bardzo dziękujemy za wszystkie konkursowe nagrania i za to, że uczestnicy Festiwalu Piosenki Europejskiej „Gala Złotej Nutki” zdecydowali się poddać życzliwej, choć surowej ocenie jurorów – podkreśla Katarzyna Jochymek, organizatorka konkursu z SP 7. – Jesteśmy wdzięczni wszystkim, w tym także sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczna edycja konkursu mogła się odbyć – dodaje.

Poziom tegorocznej edycji festiwalu był bardzo wysoki i jurorzy wcale nie mieli łatwego zadania, by wyłonić zwycięzców. W konsekwencji przyznali aż sześć miejsc ex aequo oraz osiem wyróżnień. Wykonawców oceniano w czterech kategoriach wiekowych. I tak w kategorii uczniów klas I-III ze szkół podstawowych najlepiej wypadła Zofia Bagińska. Pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI zajęła Ewelina Matejko.

W kategorii uczniów klas VII-VIII pierwsze miejsce ex aequo zajęły Julia Rączka i Patrycja Sinicka. W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych jurorzy najwyżej ocenili występy Klaudii Tomali i Wiktorii Trefon. Obie dziewczyny otrzymały ex aequo pierwsze miejsce.

Przyznano też Grand Prix Festiwalu Piosenki Europejskiej „Gala Złotej Nutki”, które otrzymał Filip Robak. Nagrodę Specjalną II Festiwalu zdobyła Maja Żylińska.

Kolejną nagrodę specjalną ufundował Maciej Stanek, radny miasta Jaworzna. Otrzymał ją Michał Fus.

Mamy nadzieję, że konkurs na stałe wpisze się w harmonogram imprez i konkursów naszej Siódemki. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za moc pozytywnych wrażeń i wzruszeń. Do zobaczenia za rok – mówią organizatorzy konkursu z SP 7.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali Paweł Silbert, prezydent naszego miasta i Dariusz Starzycki, wicemarszałek woj. śląskiego.

Grażyna Dębała

W kategorii szkoły podstawowe za zajęcie II miejsca nagrodę odebrała Emilia Głowa | fot. Materiały SP 7