W poniedziałek, 30 stycznia, uczniowie znów zasiądą w szkolnych ławkach, ale na pewno będzie co wspominać. – Staraliśmy się, by nasza oferta była różnorodna i dotarła do jak największego grona dzieci oraz młodzieży. Udowadniamy, że ferie spędzone w mieście wcale nie muszą być nudne – przekonuje Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych w Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Zajęcia prowadzone przez instruktorów MCKiS jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. – To znak, że nasza oferta była dla młodych mieszkańców naprawdę atrakcyjna. Warto pamiętać, że każda forma aktywnego zimowego wypoczynku stanowi dla młodzieży świetną okazję do zdobycia nowych doświadczeń i znajomości – podkreśla pani Monika.

„Ferie z animacją poklatkową” odbywały się w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS. Inspiracją do realizacji filmów były impresjonizm i ekspresjonizm. – Filmy uczestników zajęć trafiły już do postprodukcji. Będzie je można obejrzeć po montażu i udźwiękowieniu. Czekam niecierpliwie na efekt końcowy, bo wizja i koncepcja artystyczna zachwyciły mnie już na etapie wykonywania zdjęć – przyznaje prowadząca zajęcia, Katarzyna Pokuta.

W ramach zajęć praktyczno-artystycznych w hali powstały mapy marzeń. Za ich pomocą można wizualizować marzenia i cele. Pozwalają także określić nasze unikalne cechy osobowości i emocje. Uczestnicy zajęć wykonali też plakaty filmowe.

W Klubie Pod Skałką w Długoszynie młodzi ludzie malowali kubki i pracowali z gliną. Pojadą jeszcze do kina na seans bajkowy. W Klubie Wega były kalambury i wspólne budowanie z klocków. W planach na końcówkę ferii są jeszcze wycieczka na kręgle i bilard oraz karaoke.

Do piątku, 27 stycznia, trwają półkolonie w Klubie Niko w Byczynie oraz w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego. Uczestnicy półkolonii w Byczynie wzięli udział w zabawach integracyjnych oraz warsztatach artystycznych. Wybrali się też na wycieczkę do Osikowej Doliny. – Uczestnicy półkolonii spotkali się też z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie. Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze i właśnie to było tematem ćwiczeń oraz pogadanki w czasie tego spotkania – wspomina Ewelina Ogiołda, kierownik Klubu Niko.

O nudzie nie było też mowy w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej. Były warsztaty, gry animacyjne, wycieczka do kopalni Guido, na lodowisko i do kina. Dzieciaki odwiedzili pracownicy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych którzy dzielili się wiedzą z zakresu ekologii. Odbyły się też spotkania z policjantami i pracownikami jaworznickiego sanepidu, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, na których przygotowały pizzę.
– Ferie dobiegają końca, a my planujemy już akcję „Lato w mieście”. Będzie sporo frajdy i niespodzianek – zapewnia Monika Komańska z MCKiS.

NC

Mnóstwo atrakcji przygotowali instruktorzy z MCKiS | fot. Materiały MCKiS

Zobacz także: