Z kijami w stronę wschodzącego słońca wybrali się w sobotę, 26 czerwca, miłośnicy marszów z Jaworzna. Wyprawa zorganizowana przez grupę Nord Walkers, działającą przy klubie MCKiS Niko, zgromadziła najzagorzalszych spacerowiczów.

Dla naszej grupy i innych sympatyków porannego spacerowania dzień rozpoczął się siedmiokilometrowym marszem i to już o godzinie 7 – podkreśla Kinga Jończyk, instruktorka w Niko. – Zapewniam, że nikt nie narzekał na wczesną porę – dodaje z uśmiechem.

Przed rajdem nie mogło zabraknąć rozgrzewki, która odbyła się przy Niko. Zaraz po porannym rozruchu „walkersi” wyruszyli w trasę przez malownicze zakątki Byczyny. Maszerowali polami i lasami za wschodzącym słońcem.

A już w najbliższą sobotę, 3 lipca, grupa zaprasza na kolejny rajd. Zbliżający się spacer odbędzie się tym razem wieczorem. Spacerowicze znów wyruszą spod byczyńskiego klubu MCKiS.
O godz. 19 pomaszerujemy w stronę zachodzącego słońca. Zapraszamy do przyłączenia się do nas – zachęca Kinga Jończyk. Zapisy na wspólny marsz odbywają się pod numerem telefonu 32 616 17 53.

„Walkersi” planują już kolejne wakacyjne spacery. W lipcowym i sierpniowym harmonogramie znalazły się wtorkowe spotkania treningowe pod wspólną nazwą „Po Byczynie”. W lipcu zbiórki odbędą się o godz. 18 (dwie pierwsze przy klubie Niko, trzecia w parku Lotników w Osiedlu Stałym, w pobliżu miejsca, gdzie był amfiteatr).

6 lipca odbędzie się trening z krótkim przypomnieniem elementów aktywnego chodu. Trasa będzie liczyć od 6 do 8 km. Tydzień później, 13 lipca, spacerowicze wezmą udział w treningu na Groble, pokonają wtedy dystans do 10 km. Z kolei 20 lipca około ośmiokilometrowa trasa będzie wiodła przez las na ul. Widokową w Długoszynie.

Sierpniowe treningi, z racji krótszego dnia, będą zaczynać się o godz. 17.30. 3 sierpnia spacerowicze pokonają od 6 do 8 km i powędrują z Byczyny w okolice Grodziska, gdzie urządzą piknik. Warto wziąć ze sobą własny prowiant. 10 sierpnia wyruszą spod Niko na Tarkę. Spacer będzie liczyć około 12 km. 17 sierpnia pomaszerują w okolice Cezarówki. Trasa to około 7 km. 24 sierpnia pokonają ok. 8 km, maszerując z GEOsfery do Gródka. To ostatnie wakacyjne spotkanie będzie nosić nazwę „Jaworznicki lazur”. Zbiórka przy wejściu do GEOsfery od strony osiedla Sfera.

„Walkersi” zapraszają mieszkańców również na V Wakacyjny Rajd Nordic Walking. Impreza, planowana na 1 sierpnia, będzie połączona z akcją charytatywną na rzecz Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej w Katowicach. Spacerowicze wystartują z Sosiny. Szczegóły organizatorzy podadzą już wkrótce.

Harmonogram wakacyjnych marszów może ulec zmianie. Warto śledzić informacje zamieszczane na Fb klubu Niko.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Walkersi wędrowali po malowniczych zakątkach Byczyny | fot. MCKiS Jaworzno Klub Niko