Blisko 6 mln zł kosztować będą remonty, które prowadzane są obecnie w szkołach i przedszkolach w naszym mieście. Budowlańcy korzystają z wakacyjnej przerwy w lekcjach, by jak najlepiej przygotować placówki na wrześniowy powrót uczniów.

Czas wakacyjnej przerwy jest co roku świetną okazją do przeprowadzenia prac remontowych i adaptacyjnych w jaworznickich placówkach oświatowych. W tym roku na to zadanie miasto przeznaczy ponad 5,6 mln zł – informuje Dawid Litka z Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

W tym sezonie największe i najkosztowniejsze prace to termomodernizacje. Takie inwestycje prowadzone są w dwóch jaworznickich szkołach podstawowych. Chodzi o budynek SP 5, który mieści się przy ul. Puszkina w Osiedlu Stałym oraz SP 11, który znajduje się przy ul. Sobieskiego w Pieczyskach. Remont w SP 5 ma kosztować ponad 1,8 mln zł. Prace w SP 11 pochłoną blisko 950 tys. zł.

Niemal 750 tys. zł miasto zapłaci za przebudowę kuchni i zaplecza w SP 8. Adaptacja części mieszkalnej i dostosowanie budynku Przedszkola Miejskiego nr 12 do wymogów przeciwpożarowych kosztować będzie 639 tys. zł. Przebudowa kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania w Zespole Szkół nr 3 to koszt ponad 518 tys. zł, a cena za wzmocnienie konstrukcji budynku SP nr 11 wyniesie
niemal 502 tys. zł.

W tym roku przebudowana zostanie też kotłownia SP nr 19. Prace kosztować będą blisko 200 tys. zł. Remont czeka również podłogę sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym. Tutaj kosztorys opiewa na prawie 130 tys. zł. Prace remontowe przeprowadzone zostaną też w sali gimnastycznej i na korytarzach SP 9. Remonty kosztować będą niemal 79 tys. zł. Za blisko 40 tys. zł wyremontowany zostanie plac apelowy SP 19.

Tekst: Grażyna Dębała