Nowy komendant policji

Mł. insp. Krzysztof Gałuszka został szefem Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Swoje obowiązki pełni od 7 czerwca. Do tej pory był pierwszym zastępcą szefa bielskiego garnizonu. Nowy szef jaworznickich podkreśla, że jest otwarty na współpracę zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Jaworzna.

Rodziny świętowały

W jaworznickiej GEOsferze świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. 15 czerwca bawiło się tam kilkadziesiąt rodzin. Atrakcji nie brakowało. Były występy artystyczne, pokaz iluzji, zabawa przy muzyce, największa w Jaworznie dmuchana zjeżdżalnia, bańki mydlane czy konkurs ciast. Rodziny odwiedziła m.in. Monika Bryl, zastępca prezydenta
miasta.

Sobótkowe ogniska

O godz. 20 w siedmiu miejscach Jaworzna zapłonęły watry. Palenie sobótkowych ognisk odbywa się co roku w poniedziałki po Zielonych Świątkach. Z inicjatywy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto Sobótki zostały zorganizowane już po raz szósty, w dzielnicach: Warpie, Skałka, Bory, Łubowiec, Byczyna, Jeleń i Ciężkowice.

Zachęcają do ruchu

W Urzędzie Miejskim podsumowano szóstą edycję akcji WF na 100 procent. Uroczysta gala odbyła się 14 czerwca. W tym roku w akcji udział wzięło 972 uczniów z 13 jaworznickich szkół podstawowych. Najwyższą frekwencję na lekcjach WF mieli uczniowie SP 3, a najwyższą frekwencję indywidualną Tomasz Filary z SP 1.

Mokre atrakcje na plantach

Wodny plac zabaw na jaworznickich plantach znów działa. 17 czerwca, po zimowej przerwie uruchomiono wszystkie wodne atrakcje. Pierwsi chętni, by znaleźć ochłodę w centrum miasta, niemal natychmiast pojawili się na placu. Wodne atrakcje działają w godzinach od 9 do 21.

Koniec roku JUTW

Studenci Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli jedenasty już rok akademicki. Z tej okazji spotkali się w GEOsferze, gdzie podsumowali minione dwa semestry i zorganizowali przyjęcie. Był chleb ze smalcem, ciasto i pyszna jajecznica na pokrzywach. W ciągu całego roku w wykładach, szkoleniach i warsztatach brało w sumie udział 168 seniorów.

Tekst: GD, AZ-H

Zobacz także: