Rekordowe wsparcie

Ponad 13 tys. zł udało się zebrać w pierwszym etapie akcji charytatywnej prowadzonej przez Stowarzyszenie Jaworzno To My we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta. Już po raz czwarty młodzi jaworznianie zbierają pieniądze, które przeznaczone zostaną na wakacyjne wyjazdy dla podopiecznych Domu Dziecka w Jaworznie. Kolejne etapy zbiórki przed nami. Chętni mogą wesprzeć zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Finał akcji zaplanowano na 8 czerwca w CH Galena. Wtedy odbędzie się koncert galowy oraz piknik z wieloma atrakcjami, połączony ze zbiórką charytatywną wśród mieszkańców.

Noc w Muzeum

Piękne haftowane gorsety, gra dla dzieci i rodziców “Na tropie eksponatów”, rodzinne warsztaty modelarstwa kartonowego, warsztaty rękodzieła i wiele innych atrakcji czekało na mieszkańców naszego miasta
podczas Rodzinnej Nocy w Muzeum. Była to już ósma tego typu impreza zorganizowana przez jaworznicką placówkę. Goście dopisali i z chęcią brali udział w rozmaitych zajęciach. Zwiedzali też muzealne wystawy, które budziły spore emocje.

Mistrzowie pomagania

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jaworzna wzięli udział w rejonowym etapie XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną podczas pisemnego testu, ale i pokazać w praktyce, że są w stanie skutecznie zareagować, gdy ktoś znajdzie się w niebezpieczeństwie. Wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, którego drużyna pojedzie teraz na
mistrzostwa wojewódzkie w Katowicach. Drugie miejsce zajęło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a trzecie ZSP 3.

Tekst: GD, AZ-H

Zobacz także: