Biskup z kolędą

W niedzielę księży z kolegiaty św. Wojciecha i św. Katarzyny odwiedził z wizytą duszpasterską ks. Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. Po koncercie Zespołu Śląsk szef sosnowieckiej diecezji udał się na plebanię. Wizyta była okazją do tego, by poświęcić mieszkania, wspólnie się pomodlić i porozmawiać o najważniejszych sprawach parafii.

Ślizgawka już działa

Można już swobodnie korzystać z miejskiego lodowiska. Tak, jak w poprzednich latach, jest zlokalizowana na stadionie MCKiS przy ul. Moniuszki (Azotania). Jest czynne we wszystkie dni tygodnia w godz. od 10.00 do 20.45, z tym że od 14.00 do 15.00 przewidziana jest przerwa techniczna. Bilety kosztują 5 zł dla dorosłych i 2 zł dla uczniów i studentów. Posiadacze Jaworznickiej Karty Rodzin Wielodzietnych zapłacą połowę. Dostępna jest też wypożyczalnia łyżew. Opłata za nie (na trzy kwadranse) to 5 zł.

Morsy w nowym roku

We właściwy sobie sposób zainaugurowali 2018 r. jaworzniccy fani lodowatych kąpieli. W pierwszą niedzielę nowego roku spotkali się nad Zalewem Sosina, żeby zanurzyć się na parę chwil w zimnej wodzie. Jaworznickie morsy spotykają się tam regularnie, przeważnie w niedziele o godz. 9.00, ale warto śledzić facebookowy profil Morsy Jaworzno, żeby na bieżąco mieć wszystkie informacje. Zwolennicy zimowych kąpieli zapewniają, że bardzo dobrze działają one na nasz układ odpornościowy i sercowo-naczyniowy. Największym przeciwwskazaniem do morsowania są problemy sercowe. Pamiętajmy też, żeby nie próbować lodowatych kąpieli samemu. Zawsze zabierzmy kogoś ze sobą – najlepiej innego morsa.

Śmiertelne potrącenie

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po godzinie 21.00. W okolicy przystanku autobusowego Podwale Liceum potrącona została kobieta. Mimo natychmiastowej pomocy nie udało się jej uratować.

Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że 78-letnia mieszkanka Jaworzna przechodziła przez drogę w miejscu do tego nieprzeznaczonym. 24-letni kierowca toyoty jechał ulicą Podwale w kierunku centrum miasta. Na wysokości przystanku PKM zauważył przechodzącą przez drogę pieszą. Pomimo natychmiastowego hamowania nie udało się uniknąć potrącenia – mówi Tomasz Obarski, rzecznik prasowy KMP w Jaworznie. Kierowca był trzeźwy.

Tekst: GD, DL

Zobacz także: