Targi Pracy i Edukacji

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyły się 11 kwietnia Targi Pracy i Edukacji. Imprezę zorganizował jaworznicki Powiatowy Urząd Pracy. Tym razem zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą 30 pracodawców i 10 szkół. Chętnych na dalszą naukę kusiły szkoły policealne i wyższe. Targom towarzyszyły prelekcje poświęcone m.in. temu, jak komunikować się z pracodawcą.

Ruszył przetarg

Urzędnicy ogłosili przetarg na budowę tężni solankowej na terenie jaworznickiej GEOsfery. To projekt, który mieszkańcy wybrali w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie to obiekt na planie koła z wkomponowanym źródełkiem. Ściana, po której spływać będzie solanka, będzie miała 200 metrów kwadratowych powierzchni i 6 metrów wysokości. Jeszcze przez tydzień urzędnicy czekają na oferty od firm, które będą chciały zrealizować ten projekt. Inwestycja kosztować będzie 1,2 mln zł.

Poradnik już gotowy

Gotowy jest już poradnik dla gimnazjalistów, którzy w tym roku wybierać będą szkołę średnią. W poradniku znajdują się informacje na temat modernizacji systemu kształcenia ponadgimnazjalnego oraz oferty edukacyjnej Jaworzna. Poradnik został opracowany na podstawie danych z jaworznickich szkół ponadgimnazjalnych. Pełną treść poradników można pobrać ze strony miasta (www.um.jaworzno.pl).

Wypadek na budowie

Policjanci z Jaworzna wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 9 kwietnia na terenie budowy bloku energetycznego przy ul. Energetyków. Ranny został 38-latek. 55-letni pracownik obsługujący wózek widłowy najechał nim na mężczyznę pracującego przy ogrodzeniu. Ranny został przewieziony do szpitala. Kierujący wózkiem był trzeźwy i miał odpowiednie uprawnienia.

Znalezione czy kradzione

W piątek jaworznianin stracił portfel podczas jazdy autobusem. Najprawdopodobniej wysunął mu się z kieszeni. Wewnątrz były dokumenty i pieniądze. Niestety, portfel zniknął. Prawdopodobnie ktoś go zabrał. O sprawie powiadomiono policję. Funkcjonariusze szukają tej osoby i przypominają, że przywłaszczenie cudzej rzeczy jest przestępstwem.

Tekst: GD