Bezpieczne święta

To była naprawdę spokojna Wielkanoc. Przez blisko 5 dni, od 30 marca do godz. 14.00 we wtorek, 3 kwietnia, w ramach akcji “Bezpieczny weekend”, na jaworznickich drogach można było spotkać więcej patroli policji. W czasie prowadzonych działań policjanci odnotowali jedynie dwie kolizje drogowe i wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. To oznacza, że święta były spokojniejsze niż przed rokiem. W czwartek, 29 marca, otwarta została Trasa Śródmiejska, a organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kolejowej z Grunwaldzką powróciła do tej sprzed remontu. To oznacza, że pierwszeństwo mają kierowcy jadący ulicą Kolejową. Policjanci informują, że kierowcy szybko przyzwyczaili się do “starej” organizacji ruchu i nie było tam żadnych kolizji.

Wiosenne porządki

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów korzystają z poprawy pogody. We wtorek można ich było spotkać na przystankach autobusowych, gdzie szorowali wiaty. Zakurzone i brudne po zimie wiaty wyczyszczono między innymi w Byczynie, Cezarówce i w Śródmieściu.

Nabór przedszkolaków

Do 16 kwietnia rodzice, którzy chcą w kolejnym roku szkolnym wysłać dziecko do przedszkola, mają czas, by dostarczyć dokumenty do placówki pierwszego wyboru. Rekrutacja prowadzona jest drogą elektroniczną. Aby zapisać dziecko, należy zalogować się na stronie www.nabordoprzedszkola.pl/jaworzno. Bez wizyty w wybranym przedszkolu jednak się nie obejdzie, bo wypełniony i wydrukowany formularz zgłoszeniowy należy osobiście dostarczyć do przedszkola lub oddziału przedszkolnego pierwszego wyboru. W rekrutacji biorą udział dzieci urodzone w latach 2012, 2013, 2014 oraz 2015.

Złodziej w hotelu

Jaworzniccy policjanci szukają sprawcy kradzieży, do której doszło w jednym z hoteli na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że złodzieje najprawdopodobniej posłużyli się dopasowanym kluczem, którym otworzyli sobie drzwi hotelowego pokoju. Z pokoju zniknęły pieniądze: 2 tysiące dolarów i kilkaset złotych. Poszkodowani to obywatele Ukrainy, którzy czasowo przebywają w naszym mieście.

Tekst: GD