Wypadek przy GEOsferze

Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał sprawca wypadku, do którego doszło we wtorek, 20 marca przed godz. 7 na ulicy Św. Wojciecha. Do zdarzenia doszło na wysokości GEOsfery. Z ustaleń policjantów wynika, że jadący od strony Szczakowej 46-letni jaworznianin, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwny pas i doprowadził
do czołowego zderzenia z peugeotem prowadzonym przez 27-letniego mieszkańca Bierunia. Kierowcy odnieśli obrażenia i trafili do jaworznickiego szpitala. Tam też okazało się, że sprawca wypadku jest kompletnie pijany. Grozi mu więzienie i utrata prawa jazdy na 15 lat.

O świątecznych tradycjach

We wtorek, 20 marca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pod hasłem “Wokół świąt wielkanocnych”. Spotkanie poprowadził etnograf Robert Garstka. Tym razem prelegent opowiadał o zwyczajach i tradycjach związanych z obchodami Wielkanocy kultywowanych w naszym regionie. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się między innymi tego, w jaki sposób zdobiono pisanki i co oznaczały kolory wykorzystane przy tworzeniu wielkanocnych jajek.

Piwniczna impreza

Kiepsko skończyła się jedna z weekendowych, zaimprowizowanych przez młodych ludzi, imprez w naszym mieście. Policjanci zostali powiadomieni o tym, że w nocy z piątku na sobotę w piwnicy jednego z bloków przy ulicy Okrężnej trwa w najlepsze jakaś zabawa. Podczas interwencji, przy jednym z uczestników imprezy mundurowi znaleźli narkotyki. 24-latek miał przy sobie marihuanę i trafił do aresztu.

Potrącenie na pasach

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 marca, na przejściu dla pieszych w centrum Jaworzna. Przechodząca przez ulicę św. Wojciecha kobieta została potrącona przez ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w sąsiedztwie kolegiaty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-latka przechodziła przez jezdnię prawidłowo. Policjanci badają sprawę. Kobieta trafiła do szpitala.

Tekst: GD