Krwiodawcy dopisali

We wtorek, 6 marca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna zbiórka krwi. Honorowi krwiodawcy jak zawsze dopisali. Wtorkowa akcja wpisuje się w cykliczne zbiórki, które w jaworznickiej książnicy organizowane są regularnie raz w miesiącu. Kolejna okazja, by oddać krew w MBP, to 3 kwietnia. Wcześniej, bo już w piątek, 16 marca, krew można będzie oddać w specjalnym ambulansie, który stanie na parkingu przy szybie Piłsudski przy ulicy Krakowskiej.

Nie pojadą do Dąbrowy

Autobusy PKM Jaworzno nie będą jeździły do Dąbrowy Górniczej. Taką odpowiedź wystosował zarząd jaworznickiego przewoźnika na złożoną w tej sprawie petycję. Autorzy tego pomysłu chcieli, by autobusy regularnie kursowały również do Dąbrowy Górniczej. W PKM wyjaśnili jednak, że komunikacja jaworznicka w pierwszej kolejności służy zabezpieczeniu potrzeb na terenie gminy Jaworzno i uruchamianie kolejnych linii komunikacji zbiorowej poza nasze miasto musiałoby być nie tylko istotną potrzebą zbiorową, ale także posiadać niezbędne zgody i współfinansowanie innych miast.

Poczuli wiosnę

Kiedy tylko mróz odpuścił, drogowcy zabrali się za łatanie dróg. Po zimie nie brakuje nowych ubytków. W poniedziałek spotkać ich można było między innymi w Szczakowej, gdzie specjalną masą na zimno uzupełniali ubytki w ulicy Koszarowej i Moździerzowców. Wzrost temperatury sprzyja też innym pracom. W środę pracownicy jaworznickiego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów szorowali znaki drogowe w ciągu ulicy Martyniaków.

Pirat drogowy

Kierowca seata wjechał przed tygodniem na zamknięty odcinek Trasy Śródmiejskiej. Droga jest wyłączona z ruchu, bo pod ulicą powstaje tunel dla rowerów. Auto uderzyło w ustawione tam rusztowania. Na miejsce przyjechali policjanci. Okazało się, że kierowca, który zlekceważył znaki informujące o wyłączeniu odcinka ulicy Jana Pawła II z ruchu, był trzeźwy. Za złamanie przepisów ruchu drogowego został ukarany mandatem.

Tekst: GD

Zobacz także: