Nagrodzeni małżonkowie

Sześć par jaworznickich małżonków świętowało 50-lecie wspólnego życia. Małżonkowie odebrali Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk Pawła Silberta, prezydenta Jaworzna. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się 26 marca w sali obrad Urzędu Miejskiego. Medale otrzymali: Maria i Kazimierz Kaniowie, Wiesława i Tadeusz Kaniowie, Teresa i Jan Lelakowscy, Teresa i Ludwik Omastkowie, Wiesława i Wiesław Purchałkowie oraz Władysława i Stefan Przebindowscy.

Planty wypięknieją

planty-w-jaworznie

fot. Materiały UM

Ruszyły prace związane z dalszym zagospodarowaniem plant. To miejsce stanie się kwitnącym ogrodem z alejami zabudowanymi ciennikami, po których wspinać się będą pnące róże i złotokapy. Łączna powierzchnia terenów objętych nowymi nasadzeniami wynosi 2,6ha. Na plantach pojawi się w sumie 4 950 roślin. Będą to między innymi 426 sztuk jałowca płożącego, 540 sztuk berberysów, 84 różaneczniki, 53 krzewy piwonii, 41 hortensji, 68 śnieguliczek, 560 sztuk lawendy. Powstanie także niewielkie rozarium z ponad tysiącem róż.

Przedszkolaki w Gigancie

Przedszkolaki z PM 7 odwiedziły Klub MCKiS Gigant. Zabawy było mnóstwo. Wspólnie świętowano nadejście wiosny. Dzieci wykonały kwiaty z chrupek Playmais. Dzięki tej ozdobie w klubie od razu zrobiło się kolorowo i wiosennie. Pięciolatki zrobiły prace plastyczne, na których znalazły się motyle. Wybrano też najlepszego
tancerza i tancerkę. Na wszystkich uczestników czekały miłe niespodzianki.

Tekst: GD