Rada na drugą kadencję

25 lutego w sali obrad Urzędu Miejskiego odbyły się wybory do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie. Przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrali spośród zgłoszonych kandydatów pięcioro członków Rady, która rozpocznie swoją drugą kadencję. Wybrani zostali: Katarzyna Pokuta z Fundacji “Koty z Kociej”, Łukasz Michael ze Stowarzyszenia “NaszaPrzystań”, Mirosław Kępka z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Ratownik Górniczy”, Anna Kępka z Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego (Zarząd Koła w Jaworznie) oraz Marcin Otrębski ze Stowarzyszenia Niezależni Jaworzno. 10-osobową Radę uzupełnią reprezentujące prezydenta miasta Krystyna Bojęś i Mariola Dudek oraz radne Ewa Zuber i Anna Lichota.

Niedziele morsowania

Jaworzniccy amatorzy zimowych kąpieli nadal spotykają się co niedzielę nad Sosiną. Morsy korzystają z tego, że nasz zalew skuty jest jeszcze lodem, a temperatura wody nie przekracza kilku stopni. Fani tych ekstremalnych kąpieli podkreślają, że są one świetne dla zdrowia, a poza tym to spora dawka adrenaliny i endorfin. Jeśli ktoś chciałby spróbować morsowania, należy pojawić się w niedzielę przed godz. 9.00 przy ośrodku wypoczynkowym MCKiS-u nad Sosiną.

Poprawią drogę

22 lutego obyło się spotkanie przedstawicieli Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz kierownictwa robót drogowych, które prowadzone są przez firmę Trakcja PRKiL S.A. Mówiono o drodze pod wiaduktem przy ulicy Chocimskiej. Na jej stan skarżą się okoliczni mieszkańcy i kierowcy oraz piesi zmuszeni do brodzenia w błocie. Ustalono, że do połowy marca w tym rejonie gotowy już będzie chodnik.

Przegląd ptasich budek

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów rozpoczęli przegląd stanu ptasich budek lęgowych, które znajdują się w jaworznickim parku Chrząstówka. Budki są przygotowywane już teraz, by zdążyć przed okresem lęgowym. Prace prowadzone w parku polegają na czyszczeniu wnętrz ptasich domków, a także na drobnych naprawach, tam, gdzie budki tego wymagają.

Z gazem i łomem na policjantów

Na 10 lat trafi ć może do więzienia 56-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który najpierw z gazem obezwładniającym, a następnie z łomem rzucił się na policjanta. Zdarzenie miało miejsce 19 lutego. Dąbrowianin przyjechał do Jaworzna, by zbadać możliwości włamania się do któregoś z tutejszych mieszkań. Swoim zachowaniem zwrócił uwagę policjantów. Kiedy nieumundurowani funkcjonariusze, którzy przyglądali się poczynaniom 56-latka, pokazali mu swoje służbowe legitymacje, ten zaczął zachowywać się agresywnie. Najpierw zaatakował policjantów gazem, a następnie jednego z funkcjonariuszy uderzył łomem. Mężczyzna został zatrzymany. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu 10 lat więzienia.

Tekst: GD, DL

Zobacz także: