Jubileusze seniorów

Uroczyste spotkanie zorganizowali działacze jaworznickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tym razem świętowano jubileusze. Okolicznościowe upominki otrzymało dziewięć par małżeńskich świętujących jubileusze oraz czternaście osób, które w tym roku obchodzą okrągłe rocznice przynależności do związku. W sumie świętowało ponad trzydziestu jaworznian zrzeszonych w oddziale rejonowym PZERiI. Jubilatom życzenia złożyła Monika Bryl, wiceprezydent naszego miasta.

Urodziny OIK

Już od 10 lat w Jaworznie działa Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Z tej okazji w szczakowskim Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego odbyła się specjalna uroczystość. Goście mieli okazję zapoznania się z szeroką ofertą ośrodka. Od początku swojej działalności z pomocy OIK skorzystało w sumie blisko 19 tys. jaworznian. Specjaliści z ośrodka udzielają wsparcia ofiarom przemocy, osobom uzależnionym i ich rodzinom, mieszkańcom mieszkań chronionych. Prowadzą też świetlicę dla dzieci. Przy okazji jubileuszu Barbara Obertyn, dyrektorka Ośrodka Interwencji Kryzysowej, podziękowała za zaangażowanie i pomoc przedstawicielom samorządu, policji, pracownikom socjalnym i psychologom.

Jaworznicki oddział PTKK świętował

W piątek, 16 listopada, jaworznicki oddział PTTK obchodził jubileusz swojej działalności. Uroczystość odbyła się w auli Szkoły Podstawowej nr 7. W naszym mieście ta instytucja działa już od 65 lat. PTTK to przede wszystkim organizator imprez turystycznych, rajdów, wycieczek pieszych, górskich i rowerowych, ale również konkursów fotograficznych. Z oferty jaworznickiego oddziału bardzo chętnie korzystają też najmłodsi mieszkańcy, bo PTTK regularnie organizuje półkolonie.

Goście z Tanzanii

Nasze miasto odwiedziła delegacja z Tanzanii. Goście przyjechali do Jaworzna, by poznać nowoczesne metody uzdatniania wody. Przedstawiciele rządu Tanzanii obejrzeli dwa ujęcia wody – Jarosław Dąbrowski i SUW Piaskownia.

Drogowcy w akcji

Po pierwszych opadach śniegu spotkaliśmy drogowców m.in. w rejonie ul. Moździeżowców i Koszarowej. Zimowym utrzymaniem miasta zajmuje się bytomska firma ZUKTZ Jacek Wieczorek. Czynny jest całodobowy nr tel. 501 269 163, pod którym można zgłaszać uwagi dotyczące Akcji Zima. Można też kontaktować się mailowo: azjaworzno@poczta.fm.

Tekst: GD

Zobacz także: