Dzień Służby Cywilnej

We wtorek, 13 listopada w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie świętowano Dzień Służby Cywilnej. W jaworznickiej komendzie zatrudnionych jest 25 pracowników cywilnych. Święto było okazją do podziękowań i wręczenia nagród najbardziej zasłużonym. Listy gratulacyjne oraz nagrody wręczył mł. insp. Artur Stachańczyk, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie.

Dziękuję wam za codzienną żmudną pracę. Cieszę się, że mogę z wami współpracować, że mogę liczyć na wasz profesjonalizm i doświadczenie – mówił podczas uroczystości.

Potrącił kobietę i… uciekł

Do groźnego wypadku doszło 11 listopada tuż przed godziną 21. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Jaśminowej. 68-letnia piesza została potrącona przez samochód osobowy. Kobieta trafiła do szpitala. Sprawca wypadku nie zatrzymał się, odjechał z miejsca zdarzenia. Policja szuka świadków tego wypadku. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu kierującego pojazdem, mundurowi proszą o kontakt z Komendą Miejską Policji w Jaworznie pod nr tel. 32 618 32 00 lub 112. Można kontaktować się też drogą elektroniczną, pisząc mejla na adres: dyzurny@jaworzno.ka.policja.gov.pl.

Odwodnienie parkingu

W ubiegłym tygodniu drogowcy pojawili się w osiedlu Gagarina. Ich zadanie polega na odwodnieniu parkingu przy blokach. Mieszkańcy skarżyli się, że podczas deszczu miejsca postojowe są zalewane, podobnie jak część chodnika. Aby rozwiązać ten problem, drogowcy wykonują tam wpust oraz korytko ściekowe, którym nadmiar wody zostanie odprowadzony do kanalizacji burzowej. Na koniec odtworzona zostanie nawierzchnia jezdni, która musiała być usunięta na czas prowadzonych tam prac.

W trosce o zęby

W jaworznickich szkołach ruszył program fluoryzacji zębów. To jedno z zadań profilaktycznych realizowanych przez personel Zespołu Lecznictwa Otwartego. Uczniowie szczotkują zęby specjalnym preparatem z fluorem, który ma uchronić je od próchnicy. Wszystko odbywa się pod kontrolą specjalistów z ZLO. Fluoryzacja przeprowadzana jest wśród uczniów klas 1-6 sześć razy w roku.

Tekst: GD