Nowości w GEO sferze

Na żądnych wiedzy czekają w jaworznickiej GEOsferze nowe atrakcje. Do Ośrodka Edukacji Geologiczno-Ekologicznej trafiła instalacja do projekcji izohips, która pomaga w tworzeniu map. Jeszcze w tym miesiącu GEOsfera wzbogaci się też o mikroskopy, lunetę i sporą kolekcję skał oraz minerałów. Pomoce dydaktyczne udało się zakupić dzięki finansowemu wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Wpadka autostopowiczki

O dużym pechu może mówić 20-latka, która w nocy z poniedziałku na wtorek zatrzymała przejeżdżający ulicą św. Barbary samochód. Kobieta poprosiła o podwiezienie do Krakowa. Gdy mężczyźni w aucie odmówili, autostopowiczka chciała ich skusić woreczkiem amfetaminy. Wtedy panowie pokazali jej służbowe legitymacje. Okazało się, że 20-latka zatrzymała nieoznakowany radiowóz z nieumundurowanymi policjantami. Stróże prawa znaleźli przy niej amfetaminę, z której mogła przygotować 40 dilerskich działek narkotyku. Zatrzymana usłyszała zarzut posiadania
środków odurzających. Krakowianka przyznała się do winy. Teraz odpowie przed sądem, grożą jej 3 lata więzienia.

Pijany za kółkiem

Na dwa lata do więzienia może trafić kierowca, którego policjanci zatrzymali dwukrotnie w ciągu jednej nocy. Najpierw jazdę samochodem uniemożliwił jaworznianinowi policjant z Katowic, który w sobotę, około godz. 1 widział, jak pijany usiłuje odjechać z ulicy Św. Wojciecha. Policjant zabrał mu kluczyki i na miejsce wezwał funkcjonariuszy z jaworznickiej komendy. 31-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zwolniony, ale dwie godziny później policjanci z jaworznickiej drogówki znów zatrzymali go do kontroli. 31-latkowi grożą grzywna i dwa lata za kratkami.

Tekst: GD

Zobacz także: