Wodny plac zabaw znów działa

Po krótkiej przerwie w piątek, 31 sierpnia, wodny plac zabaw znów jest czynny. Przerwa w korzystaniu z tego obiektu była konieczna ze względu na bakterię, jaką podczas rutynowego badania wykryto w wodzie. Zgodnie z procedurami na placu zabaw przeprowadzono dezynfekcję, woda i wszystkie urządzenia zostały wyczyszczone. Następnie wodę znów zbadano. Musi ona spełniać standardy takie same, jak woda w basenach. Tym razem wyniki były dobre i wodny plac zabaw znów jest czynny dla maluchów.

Nasi na podium

Po raz kolejny niepełnosprawni wędkarze, reprezentujący Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Ratownik Górniczy” przywieźli trofea z zawodów. Tym razem o laury walczyli podczas
Ogólnopolskich Zawodów Osób z Niepełnosprawnością Narządów Ruchu w Wędkarstwie Gruntowym, które odbyły się na łowisku w Wólce Magierowskiej. Fundację z Jaworzna reprezentowało trzech wędkarzy. Nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie, zdobywając w końcowej klasyfikacji I, II i VII miejsce.

Pielgrzymi wyruszyli

3 września pątnicy z Jaworzna wyruszyli do częstochowskiego sanktuarium. To 222 Jaworznicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszyli w drogę po mszy świętej odprawionej
w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, do celu dotrą w sobotę 8 września. Po drodze odwiedzą między innymi Leśniów i Kłomnice. Pielgrzymów do Częstochowy prowadzi ks. Stanisław Janicki, proboszcz jaworznickiej parafii Miłosierdzia Bożego.

Remontują chodnik

W poniedziałek (3 września) drogowcy rozpoczęli prace w Długoszynie. Tym razem wyremontowany zostanie chodnik wzdłuż ulicy Dąbrowskiego. Chodzi o odcinek od ulicy Srebrnik do wjazdu do kościoła długości 230 metrów. Zakres prac to wymiana nawierzchni. To jednak nie wszystko. Nowy chodnik pojawi się też po lewej stronie, od ulicy Jaszuńskiego. Tam powstanie około 50 metrów wygodnej drogi dla pieszych. Drogowcy obiecują, że po zakończeniu prac w tej okolicy będzie bezpieczniej.

Tekst: RED

Zobacz także: