Muzyka organowa

Za nami koncert muzyki organowej, który odbył się w niedzielę, 19 sierpnia, w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Długoszynie. Muzyczne wydarzenie odbyło się w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Zagrali prof. Władysław Szymański i wybitny młody trębacz Piotr Nowak. 2 września, w ramach tego festiwalu, w Wygiełzowie zagra kwartet smyczkowy Messages Quartet postrzegany obecnie jako jeden z najlepszych tego typu zespołów w Polsce.

Nowe ławki

Mieszkańcy Osiedla Stałego zyskali wygodne miejsca do krótkiego wypoczynku. Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów postawili w tej części miasta nowe ławki. Kilka sztuk stanęło w sąsiedztwie poczty przy ul. Kolbego i Tysiąclecia. Kolejne, we wtorek, 21 sierpnia, drogowcy ustawili wzdłuż deptaku przy ul. Armii Krajowej. Teraz wygodnie usiąść i odpocząć można również na ławkach ustawionych od skrzyżowania Armii Krajowej z Sempołowskiej aż do krzyżówki z ul. Langego.

Wypadek w Jeleniu

To nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku, do którego doszło w sobotę na skrzyżowaniu ulic Karwety i Wiosny Ludów. Policjanci ustalili, że to kierowca mazdy, 41-letni Hiszpan, zajechał drogę citroenowi. W konsekwencji auta się zderzyły i cztery osoby trafiły do szpitali w Jaworznie i Sosnowcu. Do Sosnowca przewieziono sprawcę wypadku. Mężczyzna ma obrażenia klatki piersiowej. Pozostali uczestnicy wypadku z niegroźnymi obrażeniami trafili do jaworznickiej lecznicy.

Na policjantkę nie wyszło

Kolejna próba oszustwa! Tym razem jedna z mieszkanek Jaworzna odebrała telefon od kobiety, która twierdziła, że jest policjantką. Rozmówczyni przekonywała, że prowadzi akcję i w związku z tym poprosiła o podanie pełnych danych osobowych jaworznianki i jej numerów kont bankowych. Na szczęście jaworznianka szybko zorientowała się, że sprawa jest podejrzana i nie dała się oszukać. Szybko zakończyła rozmowę i rozłączyła się, a o zdarzeniu powiadomiła policję. Stróże prawa apelują o ostrożność.

Tekst: GD