Pielgrzymi dotarli

W poniedziałek, 13 sierpnia, jaworzniccy pielgrzymi dotarli do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W tym roku pielgrzymka była szczególna, bo jubileuszowa. Piesza Młodzieżowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła z Jaworzna już po raz dwudziesty. Pątnicy rozpoczęli te rekolekcje w drodze w środę, 8 sierpnia, spod jaworznickiej kolegiaty św. Wojciecha i Katarzyny. Po wizycie na Jasnej Górze wrócili do Jaworzna.

Tablica w parku

Pracownicy Miejskiego zarządu Dróg i Mostów ustawili w parku kieszonkowym nową tablicę. Umieszczono na niej fotografię, która pokazuje, jak to miejsce wyglądało 30 lat temu. Mieszkańcy mogą zobaczyć, jak zmieniło się to miejsce. Nowa enklawa zieleni w ścisłym centrum miasta cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców.

Wypadek przy pracy

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w piątek, 10 sierpnia, w jednej z jaworznickich firm. Prasa hydrauliczna zmiażdżyła jednej z pracownic trzy palce u dłoni. Karetka pogotowia odwiozła kobietę do szpitala. Po wypadku na miejscu pracowali prokurator, policjanci oraz inspektorzy z Powiatowej Inspekcji Pracy. Specjaliści ustalają, dlaczego i jak doszło do wypadku.

Pożar na Jaśminowej

W poniedziałek, 13 sierpnia, tuż przed godziną 19 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Osiedlu Stałym. Funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Jaśminowej. Płomienie pojawiły się w budynku nr 25. Na miejscu pracowały 4 zastępy strażaków. Obecny był też patrol policji. Na szczęście ogień udało się szybko ugasić. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która trafiła do szpitala.

Kradł akumulatory

Mieszkaniec Jaworzna usłyszał zarzut kradzieży czterech akumulatorów, których wartość to blisko 4 tys. zł. Mężczyzna przebywa w areszcie śledczym w związku z innymi przestępstwami, jakich się dopuścił. Ustalenie sprawcy kradzieży akumulatorów możliwe było dzięki zeznaniom świadka. Jego słowa potwierdziły również zapisy monitoringu. 21-letni jaworznianin przyznał się i do tych kradzieży. Grozi mu 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tekst: GD