Znęcał się nad rodzicami

Na 3 miesiące do aresztu trafił 30-latek, który podejrzewany jest o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Mężczyzna został aresztowany po kolejnej awanturze, jaką wywołał, będąc pod wpływem alkoholu. Gehenna małżonków z Podwala trwała przynajmniej od kwietnia. Właśnie wtedy interweniowali w ich domu policjanci. Mężczyzna pobił 52-letnią matkę i 54-letniego ojca. Groził im śmiercią. Wtedy trafił do izby wytrzeźwień. Do kolejnej awantury doszło w czerwcu. Za przemoc domową grozi 5 lat więzienia.

Znów dopalacze

Do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu trafił 22-latek, którego znaleziono nieprzytomnego w miniony czwartek nad ranem w jednym z mieszkań na Północnej. Odpowiednie służby powiadomiła matka młodego mężczyzny. Na miejscu policjanci znaleźli opakowania po dopalaczach. Policjanci ustalili, że 22-latek popił farmaceutyki alkoholem. Mundurowi nie wykluczają, że młody mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Policjanci apelują szczególnie do młodych osób, by nie zażywały substancji o nieznanym składzie i pochodzeniu. Dopalacze mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

Wandale w Szczakowej

Fontanna uruchomiona na początku czerwca w parku przy ulicy Kolejarzy w Szczakowej została zniszczona przez wandali.

Jedna z dysz fontanny prawdopodobnie została złamana silnym uderzeniem, co powodowało niekontrolowany wypływ wody poza nieckę fontanny. Najwyższa dysza fontanny będzie wyłączona do czasu wymiany. Sprawa została zgłoszona Straży Miejskiej, która sprawdza monitoring, i policji – informują pracownicy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie.

Nie dała się nabrać

Tym razem oszustom nie udała się próba wyłudzenia pieniędzy. Jaworznianka odebrała telefon od osoby, która podała się za policjantkę z Centralnego Biura Śledczego. Kobieta próbowała skłonić swoją rozmówczynię do przekazania pieniędzy. Na szczęście jaworznianka nie dała się nabrać, a o podejrzanym telefonie powiadomiła policję.

Tekst: GD