Nieźle się spisali

Podopieczni Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Ratownik Górniczy” wzięli udział w Turnieju Szermierczym Sadyba Cup o Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów. Organizatorem tych sportowych zmagań jest Integracyjny Klub Sportowy “IKS-AWF Warszawa”.

Zawodnicy fundacji wystartowali w szpadzie. Walki odbywały się w formule koedukacyjnej i integracyjnej, co oznacza, że razem walczyły dziewczyny i chłopcy, a także, że niepełnosprawni i sprawni szermierze rywalizowali ze sobą, walcząc na wózkach – wyjaśniają działacze jaworznickiej fundacji.

Nasi szermierze nieźle się spisali. Patrycja Haręza i Daria Haręza dotarły do 1/8 konkursu, a Mateusz Proksa zakończył walkę w ćwierćfinale.

Nowa sieć

Zakończono prace związane z wymianą sieci wod.-kan. w Łubowcu. Na tym osiedlu Wodociągi Jaworzno wydały blisko 1,7 mln zł na nową infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną. Łącznie ponad 2 kilometry wodociągu i 2 kilometry kanalizacji dla 100 gospodarstw. Od jesieni zeszłego roku do czerwca 2018 r. stare rurociągi zostały wymienione w takich ulicach jak: Wyspiańskiego, Łubowiec, Sucharskiego, Hałdy, Wybickiego. Oznacza to znaczne usprawnienie dostarczania wody i w odpływu ścieków instalacjami sanitarnymi do Oczyszczalni Jeleń Dąb.

Prace na Sosinie

Firma z Trzebini wykona część prac przewidzianych w ramach rewitalizacji Sosiny. Urzędnicy właśnie rozstrzygnęli przetarg na to zadanie. Trzebińska firma wybuduje kanalizację, wodociągi i 12 toalet. Wybuduje też drogę dla rowerzystów i pieszych wokół zbiornika. Prace kosztować będą 14 mln zł. Nie udało się natomiast wybrać wykonawcy domków wypoczynkowych, zagospodarowania plaż i małej architektury. Ten przetarg trzeba będzie powtórzyć, bo chętni przedsiębiorcy wycenili inwestycje zbyt wysoko i ich oferty przekroczyły kosztorys.

O cukrzycy

W działającym przy Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej Klubie Zdrowia odbyła się ostatnia prelekcja wiosennego cyklu poświęconego zdrowiu. Tym razem mowa była o cukrzycy. To choroba, z którą walczyć musi coraz więcej osób. Do jej przyczyn zalicza się predyspozycje genetyczne oraz niezdrowy styl życia.

Tekst: GD