Właśnie rozpoczynamy mocno imprezowy sezon. Kalendarz jaworznickich wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych na nadchodzące tygodnie po prostu pęka w szwach.

Będą koncerty gwiazd i występy jaworznickich artystów, dzielnicowe pikniki, rajdy rowerowe i nordic walking oraz festyny. W tym specjalnym wydaniu “Pulsu Jaworzna” prezentujemy najbliższe (z konieczności zapewne nie wszystkie) wydarzenia, jakie będą miały miejsce w Jaworznie. Warto sprawdzić terminy i zarezerwować sobie wolny czas.

Paweł Silbert, prezydent Jaworzna oraz pracownicy miejskich instytucji zachęcają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w planowanych wydarzeniach, sąsiedzkich spotkań i wspólnej zabawy. Propozycje są bardzo zróżnicowane, więc coś fajnego dla siebie znajdą zarówno wielbiciele dobrej muzyki, aktywnego wypoczynku, jak i rodzinnego grillowania.

Bez wątpienia jedną z największych imprez będą tegoroczne Dni Jaworzna. Święto miasta obchodzić będziemy w połowie czerwca. Organizatorzy zaprosili gwiazdy, których piosenki zajmują czołowe miejsca list przebojów. W tym roku do Jaworzna przyjadą: The Dumplings, Grzegorz Hyży, Gromee, Blunt Razor, Kamil Bednarek i grupa Ørganek. Weekend 15 i 16 czerwca minie nam więc pod znakiem doskonałej muzyki.

Aby się dobrze bawić, nie trzeba jednak czekać aż do czerwca. Atrakcji nie zabraknie jeszcze w tym miesiącu. Już 18 maja bawić się będziemy w Szczakowej podczas Festynu Elżbietańskiego. Będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, koncerty, zabawy i możliwość wsparcia dzieciaków.

W niedzielę, 26 maja obchodzić będziemy Święto Rodziny. Organizatorzy zapraszają w godzinach od 13 do 19 na stadion Azotanii. Na scenie prezentować się będą młodzi jaworzniccy artyści i zdobywcy czołowych miejsc w miejskich konkursach. Wśród atrakcji jest Holi Festival – Święto kolorów. To doskonała i robiąca ostatnio w Polsce furorę zabawa, której uczestnicy obrzucają się kolorowym proszkiem. Jak to może wyglądać? Spójrzcie na naszą okładkę. Dodatkowo: park linowy, dmuchańce i stoisko sportowe. Będzie też coś dla smakoszy. Podczas tegorocznego Święta Rodziny korzystać można będzie z warsztatów rękodzielniczych, a chętni będą mogli poznać zasady ruchu drogowego w miasteczku komunikacyjnym.

Wielkimi krokami zbliżają się wydarzenie organizowane z okazji Dnia Dziecka. Największa impreza dla dzieci tradycyjnie odbędzie się na jaworznickim Rynku. Atrakcyjnie zapowiada się także impreza dla maluchów w Szczakowej.

W czerwcu ruszą też znane z zeszłego roku Aktywne dzielnice. W tym roku dzielnicowych pikników w Jaworznie będzie 10. Bawić się będziemy m.in. w Byczynie, Niedzieliskach, Dąbrowie Narodowej, Osiedlu Stałym, Jeleniu, w Centrum i w Ciężkowicach. Cykl zakończy się we wrześniu. Z kolei już 24 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się Koncert Galowy XIX Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor, podczas którego wystąpią laureaci tegorocznego wydarzenia.

Są też propozycje dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Jedną z większych imprez jest Jaworznicki Rajd Nordic Walking, który odbędzie się 8 czerwca. Uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch tras – 9 km lub 6 km – i każdy przechodzi ją w swoim własnym tempie, a bez względu na uzyskany czas może liczyć na mecie na pamiątkowy medal i dyplom.

Tekst: GD