W tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz, ponieważ 120 lat temu Jaworzno otrzymało prawa miejskie.

Warto wspomnieć, że nasze miasto należy do nielicznych miejscowości, które uzyskały prawa miejskie dzięki dynamicznemu rozwojowi, głównie w sektorze przemysłowym. Współczesne Jaworzno również charakteryzuje się niezwykłym progresem w wielu dziedzinach życia, a na przestrzeni lat uległo niesamowitej przemianie. Obecnie nasze miasto obfituje w wiele malowniczych i ciekawych miejsc, które cieszą się zainteresowaniem nie tylko lokalnych mieszkańców.

“Filmowy spacer po Jaworznie” z okazji 120-lecia uzyskania praw miejskich

W ramach obchodów jubileuszu Miejskie Centrum Kultury i Sportu organizuje cykl konkursów, mających na celu ukazanie piękna i wyjątkowości Jaworzna oraz ich mieszkańców. W każdym z nich laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Pierwszy z nich pn. “Filmowy spacer po Jaworznie” rozpoczyna się 19 kwietnia, a żeby wziąć w nim udział należy nakręcić krótki film prezentujący walory naszego miasta.

Oczekujemy oryginalnego spojrzenia na nasze miasto – ukazania jego niepowtarzalności, specyfiki i piękna – mówią organizatorki.

Każdy może wziąć udział w konkursie, a technika wykonania filmu jest dowolna – kamerą filmową, aparatem fotograficznym, komórką czy za pomocą drona. Czas trwania do 5 min.

Filmy należy przesłać do 21 maja na adres: konkurs@mckis.jaworzno.pl. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne, a ponadto ich dzieła wyświetlane będą przed projekcjami filmów w ramach “Letniego Kina Plenerowego” oraz w mediach społecznościowych.