W sobotę, 11 marca, na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków na Osiedlu Stałym (ul. Inwalidów Wojennych 2), aktorzy Teatru Oddzielnego ponownie wystawią „Bajkę dla dorosłych”.

Spektakl rozpocznie się o godz. 18. – Spektakl w absurdalny i komiczny sposób rozprawi się z marzeniami o ponadczasowej urodzie. Zaskakujące motto: „Precz z niebezpiecznym umysłem – niech żyje body ciało” organizuje materię tego spektaklu. Teatr Oddzielny, tym razem w atmosferze nonsensu, ukaże kolejną odsłonę współczesności, a piosenki i tańce urozmaicą przekaz – zapowiada Anna Korczyk, dyrektor Teatru Oddzielnego.

Bajka dla dorosłych swoją premierę miała w roku 2020. Od tamtej pory grywana była na deskach Młodzieżowego Domu Kultury już kilkakrotnie i za każdym razem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Bilety na widowisko w cenie 25 zł dostępne są na stronie kupbilecik.pl lub w dniu spektaklu w MDK. Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja: e-mail: marketing@teatroddzielny.pl lub tel. 533 228 530.

Artyści jaworznickiego Teatru Oddzielnego już zapowiadają także premierę swojego najnowszego autorskiego spektaklu. Sztuka pt. „Nie czas na umieranie” po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w naszym mieście w piątek, 26 maja, w sali teatralnej MDK. – Będzie to hołd złożony Grzegorzowi Ciechowskiemu, którego wybitne teksty niosą ze sobą mądre i niezapomniane przesłanie. Scenariusz jest kontynuacją tych treści, ale także nawiązuje do rzeczywistości, w której żyjemy. A tytuł? Żyjemy tak, jakby śmierć nas nie dotyczyła. To zbyt „ciężki” temat, a nasze bytowanie powinno przecież być łatwe, lekkie i przyjemne. Muzyka na żywo, tańce i happeningi oraz ciekawy z pewnością scenariusz wzruszą i wywołają żywe emocje. Taka jest przecież dewiza Teatru Oddzielnego – mówi Anna Korczyk.

Teatr Oddzielny powstał w 2015 roku i działa w ramach Stowarzyszeniem ARETE. Tworzy go zespół, który w ten sposób realizuje swoje pasje i marzenia na scenie. Inicjatorką powołania teatru jest Anna Korczyk, która jest też jego dyrektorem i reżyserem większości spektakli. Jak sama podkreśla, Teatr Oddzielny nie chce porażać formą, toteż raczej nie eksperymentuje, nie deformuje i nie wypacza i tak już trudnej rzeczywistości.

NC

Teatr Oddzielny zaprasza do MDK | fot. Natalia Czeleń

Zobacz także: