W minioną sobotę – 9 lutego – koszykarze MCKiS Jaworzno, w ramach 21. kolejki II ligi, podejmowali na własnym parkiecie Zagłębie Sosnowiec. Przyjezdni przed tym spotkaniem plasowali się na 10. pozycji w tabeli Grupy C, czyli 5 pozycji niżej niż MCKiS lecz grupa doświadczonych zawodników Zagłębia udowodniła już w tym sezonie, że potrafi wygrywać z wyżej notowanymi rywalami. Już w I rundzie przekonali się o tym także jaworznianie, którzy w Sosnowcu ulegli 69:63.

W sobotnim meczu, mocno uszczuplony skład MCKiS-u (6 zawodników niezdolnych do gry), od samego początku miał ogromne problemy z zatrzymaniem rywali z Sosnowca, którzy konsekwentnymi i kombinacyjnymi akcjami dziurawili kosz jaworznian. Gospodarze, szarpaną grą, seryjnie tracili punkty, potrafili jednak także odpowiadać falami celnych trafień. Po pierwszej kwarcie na tablicy było jednak 17:26 dla Sosnowca. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Sosnowiczanie utrzymywali 10–15 punktów przewagi, ciągle wykorzystując kiepską obronę MCKiSu, który zaczynał mieć problem z przewinieniami swoich graczy. Każdy zryw punktowy jaworznianie niweczyli prostymi stratami i w konsekwencji Zagłębie schodziło na przerwę z 13-punktową zaliczką.

Chwila odpoczynku sprawiła, że jaworznianie złapali oddech i w dalszej części meczu nawiązali równorzędną walkę z rywalem zza między. Dużo lepsza defensywa przynosiła kontrataki, których bardzo brakowało w pierwszej połowie. Zagłębie musiało mocno się napracować, by utrzymać przewagę, a to sprawiło, że trzecia kwarta mocno „przewietrzyła” gości, którzy po 30 minutach gry ciężko schodzili z parkietu. W czwartej kwarcie sygnał do odrabiania strat dał MCKiS’owi bardzo dobrze spisujący się tego dnia Sebastian Dąbek. Po 4 minutach tej części gry i rewelacyjnej pogoni jaworznian straty stopniały do zaledwie 4 oczek, a trener drużyny gości zmuszony był do wzięcia time-out’u. Płomyk nadziei na odwrócenie losów spotkania zgasł jednak w momencie, gdy za 5 przewinień parkiet musieli opuścić Sebastian Dąbek oraz Sebastian Dusiło. Zarówno defensywa, jak i ofensywa MCKiSu legły w gruzach, a goście do ostatniej syreny zanotowali “run” 18:0. Mimo przewrotności losów tego spotkania ostatecznie to Zagłębie pewnie wygrało 97:75 i zainkasowało komplet punktów.

MCKiS Jaworzno – Zagłębie Sosnowiec 75:97 (17:26; 21:25; 22:22; 15:24)

MCKiS Jaworzno: Dąbek – 32 (5×3); Boryka – 17 (1×3); Roszkowski – 15 (2×3); Cepuchowicz – 5 (1×3); Dusiło – 4; Cierniecki – 2; Brzozowski.

MCKiS Jaworzno po 21. kolejkach plasuję się na 5. pozycji z dorobkiem 33 punktów (12 zwycięstw – 9 porażek). Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra 16 lutego, o godzinie 20.00, w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Rywalem podopiecznych Przemysława Bilińskiego będzie 3 drużyna grupy C – TS Wisła Kraków.