W miniony piątek, 28 czerwca, na jaworznickich plantach odbył się 2. Festiwal Orkiestr Dętych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Prezydenta Miasta Jaworzna – Pawła Silberta oraz Orkiestrę Dętą Zakładu Górniczego Sobieski.

W związku ze zmianą miejsca imprezy, tym razem orkiestry uroczyście przemaszerowały spod galerii Galena przez planty, gdzie tuż obok makiety szybu Jacek Rudolf wspólnie wykonały swój hymn „Orkiestry dęte”.

W koncercie na plantach, oprócz jaworznickiej Orkiestry Dętej Zakładu Górniczego Sobieski, wzięły udział również: Orkiestra Dęta Kroczyce i Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach.

Było górniczo, ale przede wszystkim bardzo rozrywkowo. W repertuarze orkiestr nie zabrakło doskonale znanych przebojów muzyki filmowej, jak np. temat przewodni z serialu „Czterdziestolatek”, czy radiowych hitów, jak np. „Byłaś dla mnie wszystkim” z repertuaru Poparzeni Kawą Trzy. Jaworznickiej Orkiestrze Dętej towarzyszyli również goście: duet Julia i Emilia, które wspaniale wykonały przebój „Ramię w ramię”, raperzy z jaworznickiej grupy NWZ, a także wokalista Kamil Maliszewski. Na zakończenie Orkiestra zagrała coś dla fanów polskiej muzyki punk rockowej – „Górniczo-hutnicza orkiestra dęta” z repertuaru szczecińskiej grupy Pogodno.

Podczas 2. Festiwalu Orkiestr Dętych zaprezentowały się również grupy mażoretek – Furia i Fanaberia – prowadzone na co dzień w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego przez Judytę Fidzińską.
Dziewczęta wzięły udział w uroczystym przemarszu, a także zaprezentowały układy taneczne do muzyki orkiestrowej i rozrywkowej. Swój układ taneczny zaprezentowała również grupa „Wiecznie młode”, czyli panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Partnerami wydarzenia byli: Południowy Koncern Węglowy SA, Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie, Zakład Górniczy Sobieski oraz NSZZ Solidarność.

Zapraszamy do pełniejszej galerii foto z tego wydarzenia – TUTAJ

Zobacz także: