“Z Rodziną w plenerze” pod takim hasłem bawili się wczoraj mieszkańcy miasta. Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera zadbali o to, by nie zbrakło atrakcji.

Dla wszystkich – niezależnie od wieku – przygotowane zostały gry wielkoformatowe takie jak: jenga, kółko i krzyżyk, labirynt czy bierki. Największym zainteresowaniem cieszyła się gra Bingo, czyli połączenie rywalizacji i doskonałej zabawy. Nie zabrakło również warsztatów plastycznych, skierowanych głównie do najmłodszych. Uczestnicy pikniku mogli również wziąć w grze terenowej pn. “Rodzina w Naturę”, która okazała się być sporym wyzwaniem, ponieważ dotarcie do celu zależało od poprawnego rozwiązania zagadek dotyczących flory i fauny występującej na obszarze parku przed wieloma laty. Wszystkie przygotowane atrakcje miały na celu zachęcić rodziny do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Na koniec wydarzenia odbyła się prelekcja popularnonaukowa pn. “Ewolucja materii. Z prochu powstałeś” poprowadzona przez dr. Andrzeja Boczarowskiego. Wykład dotyczył pierwiastków biogennych, które wchodzą w skład struktur wykazujących oznaki życia.

Cieszymy się, że byliście z nami i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie 19 lipca.