W sobotę, 10 czerwca, na parkingu przy kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej odbędzie się XXI Festyn Elżbietański.

Jak każdego roku – w programie są propozycje dla dzieci, dorosłych, a także całych rodzin. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 16.00. Zabawa potrwa aż do wieczora. W programie są między innymi występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 11, zespołów śpiewaczych – Szczakowianki i Jaworznianki, uczniów Fabryki Talentów, występ taneczny mażoretek oraz koncert kapeli z Jurczyc.

Podczas wydarzenia będzie można wyszaleć się na dmuchańcach czy przejechać konno, nie zabraknie też stoisk z malowaniem twarzy i małą gastronomią. Przybyli będą mogli liczyć również na niespodzianki.

O godzinie 18.30 rozpocznie się koncert Janusza Radka, który w tym roku będzie gościem specjalnym Festynu Elżbietańskiego. Natomiast na zakończenie imprezy zaprezentuje się teatr ognia Tesserakt.

Podczas festynu kupić można będzie specjalne charytatywne cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wakacji dla dzieci z ubogich rodzin.