Jaworzniccy darterzy z PSS Salos zajęli 3. miejsce w V Drużynowych Mistrzostwach Śląska w Steel Darta w Mikołowie. W zawodach rywalizowały 24 drużyny z południowej Polski. W tym gronie był też jeden czeski team. I to właśnie Czesi wygrali cały turniej. Drugą pozycję zajęli zawodnicy Lidera Częstochowa.

– Jaworznicka Liga Darta Salos, która prężnie rozwija się w naszym mieście i aktualnie zrzesza ponad 50 zawodników w czterech ligach, wystawiła do mistrzostw Śląska dwie drużyny – Salos Jaworzno i JLD Salos. Pierwszy z teamów składał się z najlepszych zawodników występujących w jaworznickich rozgrywkach, drugi reprezentowali m.in. członkowie zarządu ligi darta, którzy, tak naprawdę, pojechali zbierać doświadczenie w tym, jak organizować duże imprezy darterskie – wyjaśnia Marcin Sikorski, prezes i zawodnik PSS Salos.

Oba zespoły z Jaworzna wyszły ze swoich grup rozgrywkowych. Jaworznianie z drużyny JLD (w składzie Maciej Byrczek, Zbigniew Sacha, Grzegorz Kuryło, Marcin Kuryło i Marcin Sikorski) odpadli w 1/16 finałów po walce z Podbeskidziem z Bielska-Białej. Z kolei ci z Salosu Jaworzno (Krystian Cebula, Tomasz Wierzbik, Marcin Błaszkiewicz i Tobiasz Fuczek) dobrze poradzili sobie z Milonem z Rudy Śląskiej, a następnie z drużyną z miejscowości Ochodze. Darterów z naszego miasta zatrzymali jednak częstochowianie. W składzie drużyny przeciwników znalazł się Dawid Robak, który ma na koncie dwa mistrzostwa Jaworznickiej Ligi Darta.

– Niestety, i tym razem Dawid wraz z kolegami nie dali szans naszym zawodnikom. Dlatego Salos zakończył turniej na 3. miejscu, co jest najlepszym wynikiem w niedługiej, bo trwającej dopiero od 2019 roku, historii Jaworznickiej Ligi Darta Salos – podkreśla Marcin Sikorski.

Darterzy z Jaworzna walczyli też w turnieju indywidualnym. Najlepiej poradził sobie Marcin Błaszkiewicz, który znalazł się w gronie 16 najlepszych zawodników zmagań.

Tymczasem rozgrywki Jaworznickiej Ligi Darta są już na półmetku. W 1. lidze prowadzi Tobiasz Fuczek.

Członkowie PSS Salos grają też w piłkę nożną. Zakończyli właśnie zmagania w piłkarskiej Jaworznickiej Lidze Szóstek. Mistrzem 1. ligi została drużyna Chłopaków z kościołów.

Wicemistrzem jest zespół No Name, a na trzecim miejscu podium uplasował się team S.W.A.

W 2. lidze mistrzostwo zdobyła drużyna OPJ Sokół Jaworzno. Drugie miejsce zajął Team Spirit, a trzecie zespół Eko Świrów.

Królem strzelców 1.ligi został Michał Kamiński z Chłopaków z kościołów, który strzelił w ramach JLS aż 54 bramki. W 2. lidze najwięcej goli, 49, zdobył Mateusz Maziarz z drużyny Bricoman.

Zakończenie sezonu odbędzie się 13 listopada na orliku na Podłężu w ramach rozgrywek o puchar ligi.