Zostały uruchomione zapisy do dziewiątej już edycji Regat Kajakowych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta.
Zawody organizowane są przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie. Impreza odbędzie się na terenie OWR “Sosina”
przy ulicy Bukowskiej w Jaworznie w sobotę 18 września bieżącego roku. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9.00 do godziny 10.30 na wysokości punktu udostępniania sprzętu pływającego MCKiS.

Start wspólny do wyścigu zaplanowano na godzinę 11.00. Jak przed rokiem zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 6 km, a do wyboru jest tradycyjnie pięć kategorii:
– jedynki kobiet (K1 kobiety)
– jedynki mężczyzn (K1 mężczyźni)
– dwójki kobiet (K2 kobieta/kobieta)
– dwójki mężczyzn (K2 mężczyzna/mężczyzna)
– mikst (K2 kobieta/mężczyzna)

Organizator zapewnia nieodpłatnie 25 kajaków dwuosobowych oraz 15 kajaków jednoosobowych – decyduje kolejność zapisów internetowych, dlatego prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniem do imprezyNie ma możliwości startu na kajakach własnych – udział w imprezie tylko na zabezpieczonym sprzęcie organizatora.

Zgłoszeń należy dokonywać elektronicznie od dnia 2 września do 16 września 2021 roku na stronie lub do wyczerpania limitu kajaków zabezpieczonych przez organizatora. Organizator nie pobiera opłaty startowej – udział w imprezie bezpłatny!!!

W tym roku sportowa rywalizacja w ramach regat połączona będzie z rekreacyjną formą regat dla rodzin. Udział w rekreacyjnym starcie mogą wziąć dwuosobowe załogi składające się z rodzica oraz dziecka do 15 roku życia. Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans ok. 200 m w linii prostej. Zgłoszeń do rekreacyjnych regat dokonać będzie można tylko w dniu imprezy 18 września br. w biurze zawodów. Szczegóły w dostępnym na stronie internetowej REGULAMINIE. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej wspaniałej imprezie.

plakat-regaty

Zobacz także: