W minioną sobotę 10 lutego nasi koszykarze w ramach 22 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn rozegrali swoje spotkanie w Gliwicach z miejscowym AZS. Był to mecz z serii, który musimy wygrać i tak też się stało. Od pierwszego gwizdka agresywną obroną i skutecznymi atakami przejęliśmy inicjatywę i dyktowaliśmy warunki na parkiecie. Słaba skuteczność gospodarzy przyczyniła się do wysokiego prowadzenia MCKiS-u po pierwszej kwarcie 29:6. W drugiej kwarcie gliwiczanie nieco się obudzili, a mecz nabrał tempa i wyrównał się. Do przerwy 55:33 dla Jaworzna, dzięki wysokiej zaliczce z pierwszej kwarty. Po przerwie kontynuowaliśmy bardzo dobrą grę zarówno w defensywie jak i ofensywie.

Gospodarze tego dnia nie mogli znaleźć sposobu na MCKiS i musieli uznać wyższość teamu z Jaworzna. Trzecią kwartę wygrywamy 21:15, czwartą 29:17 i całe spotkanie 105:66. Cieszy fakt, że wszyscy zawodnicy otrzymali minuty w tym spotkaniu i czują się coraz pewniej na parkiecie. Szeroka rotacja będzie na pewno naszym atutem w kolejnych spotkaniach i decydującej fazie rozgrywek. Wyróżniającymi postaciami tego spotkania byli: Emil Podkowiński – 20 punktów, 8 zbiórek, Wojtek Zub – 14 punktów, Dawid Weiss – 13 punktów, Sebastian Dąbek – 13 punktów, Dawid Grochowski – 10 punktów. Po tym spotkaniu nasza drużyna z bilansem 15 zwycięstw i 6 porażek, utrzymuje wysoką trzecią lokatę w tabeli.

KS AZS Gliwice – MCKiS Jaworzno
66:105(6:29;27:26;16:21;17:29)

MCKiS Jaworzno: Podkowiński – 20; Zub – 14(3×3); Weiss – 13(3×3); Dąbek – 13(2×3); Grochowski – 10(2×3); Lemański – 8(2×3); Gworek – 8(2×3); Maj – 8; Goldammer – 6; Michalski – 4; Wróblewski – 1, Roszkowski.