Wygrana, remis i dwie porażki – taki jest bilans zeszłotygodniowych rozgrywek jaworznickich drużyn piłkarskich.

Victoria 1918 Jaworzno rozegrała dwa spotkania. W środowym, zaległym meczu wyjazdowym, biało-zieloni pokonali LKS Żarki 1:0 i przywieźli do Jaworzna trzy punkty. Bramkę dla Victorii zdobył w 67 minucie Kamil Majka. Z kolei na Krakowskiej, podopieczni trenera Tomasza Kijewskiego pokonali ekipę Niwy Nowa Wieś 4:1. Bramki dla Victorii zdobyli: Mariusz Suwaj (8 min.), Marcin Smarzyński (29 min.), Arkadiusz Żurawik (77 min.) oraz Jędrzej Krawczyk (87 min.). Jaworznianie swój kolejny mecz rozegrają w sobotę, 21 kwietnia o godz. 16.00, na wyjeździe, z Zagórzanką Zagórze.

Szczakowianka Jaworzno zremisowała 2:2 w sobotnim meczu przed własną publicznością z Górnikiem Piaski. Już w 20 sekundzie spotkania goście wyszli na prowadzenie. Jaworzniccy Drwale wyrównali w 20 minucie gry, po bramce zdobytej przez Tomasza Sanoka. Po przerwie na prowadzenie znów wyszedł Górnik, a kolejną bramkę dla biało-czerwonych zdobył w 70 min. meczu Łukasz Dębski, który w ten sposób ustalił wynik całego spotkania. Szczakowianka traci zaledwie trzy punkty do bezpiecznej strefy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 13.00, podopieczni trenera Szymona Stawowego zagrają na wyjeździe z Polonią Łaziska.

Mecz Zgody Byczyna z liderem sosnowieckiej A Klasy – Źródłem Kromołów zakończył się porażką jaworznian. Zgodzie udało się tylko raz pokonać bramkarza gości – z rzutu karnego (w 26 min.) wykonanego przez Pawła Kalinowskiego. Dwie bramki dla Źródła padły w drugiej połowie spotkania. Goście zwyciężyli 2:1. Kolejny mecz Zgoda rozegra w sobotę o godz. 17.00 na wyjeździe. Zmierzy się z MKS Poręba.

Tymczasem Ciężkowianka Jaworzno przegrała w meczu wyjazdowym z Wisłą Jankowice 1:2. Drużyna plasuje się na czwartym miejscu w tabeli piłkarskich rozgrywek. Najbliższy mecz Ciężkowianki – w sobotę, 21 kwietnia o 17.00. Rywalem jaworznian będzie Wolanka Wola Filipowska.