Wynik lepszy od gry tak można w jednym zdaniu podsumować boiskowe wydarzenia sobotniego meczu siatkarzy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu z Błękitnymi Ropczyce w hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80. Co prawda jaworznianie wygrali 3 – 0, ale sama gra pozostawiała wiele do życzenia. Wpływ na to bez wątpienia miała nieobecność w naszym zespole atakujących Patryka Strzeżka i Karola Borończyka oraz środkowego Pawła Żelińskiego. Z konieczności w rolę atakującego, w sobotnim meczu wcielić się musiał przyjmujący Jakub Grzegolec.

Przyjezdni z Ropczyc tanio skóry sprzedać nie zamierzali. Od początku meczu toczyli wyrównany bój z gospodarzami. Wynik cały czas oscylował wokół remisu i chociaż w końcowych fragmentach tej odsłony gospodarze wyszli na prowadzenie 21 – 18 to siatkarze Błękitnych straty odrobili doprowadzając do wyrównania 24 – 24. Więcej zimnej krwi w ostatnich akcjach pierwszego seta zachowali jednak podopieczni Wątorka i to oni mogli cieszyć się z wygranej 27 – 25.

Również w drugim secie goście wysoko zawiesili jaworznianom poprzeczkę. Zespół z Ropczyc prowadził nawet 10 – 7 i 14 – 11, ale gospodarze za każdym razem odrabiali straty. Podobnie jak w pierwszej partii, w decydujących o wyniku akcjach drugiego seta więcej boiskowego szczęścia mieli gospodarze wygrywając 25 – 23.

Set trzeci bez historii. Trener Błękitnych, Maciej Cebula dał zagrać rezerwowym co skrzętnie wykorzystali jaworznianie i pewnie wygrali 25 – 18.