Wicemistrzostwo trójek i czwarte miejsce w finałowych zmaganiach dwójek zdobyli w minioną niedzielę siatkarze UKS-u Jedynka z Jaworzna. Jaworzniccy zawodnicy rywalizowali w Mikołowie w ramach Mistrzostw Województwa Śląskiego Chłopców w Minisiatkówce Kinder Joy of moving.

Srebro w kat. trójek U-12 zdobyli czterej uczniowie SP 5 i jeden z SP 16 (w składzie podstawowym znaleźli się: Oskar Żyszczyński, Filip Palian i Kuba Woś, a w rezerwie Bartłomiej Kirker i Szymon Zbróg. – Chłopcy bardzo dobrze grali i zasłużyli na to wicemistrzostwo. Jadąc na finał, liczyliśmy na miejsce w pierwszej czwórce. Tymczasem wyszło jeszcze lepiej – podkreśla trener Radosław Pyszczak. – Oczywiście w meczu finałowym chłopaki mieli nadzieję na złoto i po porażce czuli niedosyt. Ale gdy emocje opadły, zrozumieli, że odnieśli sukces. Tym bardziej, że jako jeden z dwóch śląskich zespołów awansowali do wielkiego finału 27. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving – zaznacza.

O ogólnopolskie mistrzostwo młodzi siatkarze powalczą od 26 do 29 sierpnia. Intensywne treningi przed tym ważnym wydarzeniem rozpoczną z początkiem sierpnia na obozie sportowym.

Siatkarska drużyna dwójek z trenerem Mirosławem Olekszakiem | fot. Kamil Niezabitowski

Ich młodsi koledzy z Jedynki zajęli miejsce poza podium w kat. dwójek U-11. – Zjadł ich stres. Ale i tak grali bardzo dobrze i czwarte miejsce to naprawdę wysokie osiągnięcie, tym bardziej że w eliminacjach zmagało się ponad 40 drużyn z całego województwa – chwali trener Mirosław Olekszak.

Prowadzoną przez niego drużynę tworzą uczniowie SP16. W składzie podstawowym są: Wojciech KaczmarekJakub Białas, a w rezerwie Krzysztof BiałasOliwier Markiewicz.
UKS Jedynka szkoli młodych siatkarzy w różnym wieku, od najmłodszych grających w turniejach minisiatkówki, po tych, biorących udział w rozgrywkach seniorów.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Wicemistrzowie Śląska z trenerem Radosławem Pyszczakiem | fot. Kamil Niezabitowski