Doskonale spisali się zawodnicy z Jaworzna podczas Mistrzostw Polski w Ju-jitsu. Najbardziej prestiżowe zawody organizowane przez Polski Związek Ju-jitsu Sportowego odbyły się w sobotę, 26 listopada, w Katowicach. Udział w tych zmaganiach wzięło prawie ośmiuset zawodników z ponad siedemdziesięciu klubów z całej Polski. Nie zabrakło też jaworznian.

W trwającym ponad dwanaście godzin turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, prowadzeni do boju przez trenerów Łukasza Proksę, Krzysztofa Srokę, Bartosza Machnę oraz Marka Taraburę, którzy w konkurencjach fighting oraz newaza zdobyli w sumie kilkadziesiąt medali. – W najmłodszych grupach wiekowych kadetów U12 i młodzików U14 świetnie zaprezentowali się wojownicy jaworznickiego klubu, tocząc wiele widowiskowych walk – opowiada Łukasz Proksa.

W efekcie złote medale wywalczyli Alan Wściubiak kat. – 30kg, Paulina Białka kat. – 32kg, Szymon Kałuża kat. – 46kg, Nikodem Łukajczyk kat. – 50kg, Julia Sośniak kat. – 57kg oraz Alicja Surowiak kat. + 57kg. Drugie miejsca zajęli Nicolas Szumilas kat. – 30kg, Jakub Jaromin kat. – 34kg oraz Oliwia Bączek kat. – 32kg. Na trzeciej i czwartej lokacie uplasowali się kolejno Adam Łąka kat. – 46kg oraz Miłosz Królczyk kat. – 42kg.

Podczas sobotnich Mistrzostw Polski w Ju-jitsu równie dobrze zaprezentowali się juniorzy U16, U18, młodzieżowcy U21 oraz seniorzy, którzy toczyli niezwykle wyrównane boje, walcząc z krajową czołówką. Pierwsze miejsca wywalczyli Karol Durlak kat. – 60kg, Adela Niciarz kat. + 63kg, Hanna Kałuża kat. – 70kg oraz Aleksandra Masternak kat. – 48kg. Drugie lokaty zajęli Szymon Łąka kat. – 73kg, Kamil Durlak kat. – 55kg, Patryk Urban kat. – 69kg oraz Dawid Kajdy kat. – 85kg. Brązowe medale przypadły w udziale Małgorzacie Budniok kat. + 63kg oraz Kamilowi Korneckiemu kat. – 69kg. Aleksander Domin kat. + 73kg. w swoim debiucie zajął piątą lokatę.

– Znakomita postawa na macie wszystkich zawodników pozwoliła Klubowi Sportów Walki „Satori” Jaworzno zająć trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wspaniały sukces jaworznickiego klubu nie byłby możliwy bez wparcia trenerów obecnych przy macie, a także szkoleniowców pomagających w przygotowaniach – Darii Osieckiej oraz Anny Woźniak odpowiedzialnej za trening mentalny zawodników – podkreśla Łukasz Proksa.

Start w tych zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem”, wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2022”, wspieranego z kolei przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sportowcy z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się do nich przyłączyć. – Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie – potwierdza Łukasz Proksa.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej klubu www.jujitsu.satori.jaw.pl oraz na jego facebookowym profilu. Kontaktować się można również telefonicznie, dzwoniąc pod numer 513 843 663.

GD

Zawodnicy Klubu Sportów Walki “Satori” świetnie spisali się podczas Mistrzostw Polski w Ju-jitsu | fot. Materiały KSW “Satori”