7 września Jaworzno czeka największe i najciekawsze wydarzenie piłkarskie tego roku. Obchodzący okrągły jubileusz klub Victoria 1918 Jaworzno zagra na stadionie MCKiS przy ul. Krakowskiej 8 mecz towarzyszki z Wisłą Kraków.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie też początkiem dwudniowych obchodów stulecia klubu Victoria Jaworzno. Zainteresowanie meczem jest bardzo duże. Sprzedaż biletów ruszyła w piątek, 31 sierpnia, a organizatorzy starają się umieszczać punkty sprzedaży w takich miejscach, do których jaworznianie będą mieli łatwy dostęp. Bilety można już było kupić na Rynku, podczas obchodów 120-lecia energetyki, punkt sprzedaży umieszczony jest też za głównym przystankiem autobusowym w Centrum (w stronę Chrzanowa). Do godz. 13.00 po bilety można się też zgłaszać na stadion Victorii 1918 w Jeleniu. Szczegółowe informacje, dotyczące możliwości zakupu, są umieszczane na bieżąco na fanpage’u Victorii 1918, gdzie znajduje się też link do wydarzenia.

Zainteresowanie meczem z pierwszą drużyną Wisły Kraków, jak się spodziewaliśmy, jest bardzo duże. Z puli 2,8 tys. biletów w ciągu kilku pierwszych dni sprzedaliśmy już 1,2 tys. Namawiamy kibiców, żeby zdecydowali się na zakup w przedsprzedaży, nie zostawiali tego na dzień meczu, żeby nie stać wtedy w wielkiej kolejce do kasy. W naszym mieście już dawno nie było tak ciekawego wydarzenia piłkarskiego – mówi Sebastian Pycia, współorganizator meczu.

Spotkanie z aktualnym wiceliderem ekstraklasy to nie tylko gratka dla jaworznickich kibiców, ale i dla piłkarzy, grających w tym sezonie w lidze okręgowej Victorii 1918 Jaworzno. Młodzi zawodnicy będą mogli stanąć oko w oko z czołowymi graczami najwyższej klasy rozgrywkowej.

Organizacja takiego przedsięwzięcia jest trudna, ale ze strony działaczy Wisły spotkaliśmy się z bardzo dobrym przyjęciem naszej propozycji meczu towarzyskiego. Dla nich to też takie ciekawe i w pewnym sensie sentymentalne spotkanie, bo przecież kilku zawodników, wywodzących się z Victorii Jaworzno, było ważnymi postaciami w Wiśle Kraków. Mówię m.in. o Janie Urbanie, Ryszardzie Czerwcu czy grającym tam nie tak dawno Michale Chrapku – zaznacza Dominik Palka, prezes stowarzyszenia Victoria 1818 Jaworzno.

Bilety na trybunę główną kosztują 30 zł (ulgowy do lat 14-15zł), a na koronie stadionu 10 zł (5 zł ulgowy). Warto zainteresować się też drugim dniem obchodów stulecia Victorii. W sobotę, 8 września, zaplanowano mecz oldbojów, turniej drużyn młodzieżowych i mecz seniorów w lidze okręgowej z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska.

Tekst: DL