Piłkarze jaworznickich klubów sportowych rozpoczęli już przygotowania do wiosennej części sezonu. Treningi wznowili już między innymi zawodnicy LKS-u Zgoda Byczyna, LKS-u Ciężkowianka Jaworzno i Victorii 1918 Jaworzno. Drużyny ćwiczą zarówno na boiskach, jak i w salach gimnastycznych. Byczynianie mają już za sobą pierwszy sparing.

W sobotę, 14 stycznia, Zgoda zmierzyła się z LKS-em Bobrek. Spotkanie okazało się jednak pechowe dla jaworznian, którzy przegrali je 1:2. Pierwsza porażka jednak o niczym nie świadczy i byczynianie już planują kolejne mecze kontrolne. Najbliższy odbędzie się 21 stycznia o godz. 11 w Trzebini. Byczyński team zmierzy się tam z trzebińskim MKS-em. Harmonogram sparingów Zgoda zaplanowała do połowy marca. Terminy spotkań podała już na swoim Facebooku.

W czwartek, 12 stycznia, przygotowania do piłkarskiej wiosny rozpoczęli też zawodnicy Ciężkowianki, którzy trenują na boisku pod okiem trenera Szymona Pieczki. W hali sportowej spotkali się natomiast piłkarze Victorii 1918 Jaworzno. Jak informują trenerzy, na pierwszych zajęciach stawiło się 20 zawodników, w tym kilka nowych twarzy.

Wymienione jaworznickie zespoły grają w jednej lidze, którą jest wadowicka okręgówka. W rundzie jesiennej najlepiej poszło Victorii, która zajęła 10. miejsce w tabeli, ze zdobytymi 20 punktami. Jaworznianie wygrali 6 spotkań, przegrali 7 i zremisowali 2.Na 11. pozycji uplasowała się b

yczyńska Zgoda, która uzbierała 17 punktów, wygrywając 5 meczów, przegrywając 8 i remisując 2. Z kolei Ciężkowianka znalazła się na 16., ostatniej pozycji, z zaledwie 8 punktami. Ciężkowicka drużyna, która po udanym sezonie w chrzanowskiej A klasie awansowała w zeszłym roku do wadowickiej okręgówki, wygrała w niej tylko 2 mecze, a przegrała 11, 2 kolejne zremisowała.

O wiele lepiej w jesiennej części sezonu poszło dwóm innym piłkarskim drużynom z naszego miasta, grającej w 1. grupie 4. ligi śląskiej Szczakowiance i, występującemu w sosnowieckiej B klasie, Górnikowi Jaworzno.

Po piłkarskiej jesieni Drwale plasują się na 3. miejscu w tabeli. Wygrali 10 spotkań, przegrali 5.

Również trzecia w swojej lidze jest drużyna Górnika Jaworzno. Jaworznianie mają na koncie 24 punkty. Wygrali 8 i przegrali 3 mecze.

Runda wiosenna ma ruszyć w ligach w drugiej połowie marca. W wadowickiej okręgówce pierwsze mecze zostały zaplanowane na weekend, 18 i 19 marca.

Ciężkowianka zagra z Victorią Jaworzno, a Zgoda zmierzy się z Hejnałem Kęty.

Szczakowianka wróci do ligowych zmagań już tydzień wcześniej. Mecze 16. kolejki zostały bowiem zaplanowane na weekend, 11 i 12 marca. Drwale powalczą wtedy ze Śląskiem Świętochłowice.

Z kolei piłkarze Górnika Jaworzno zagrają pierwszy wiosenny mecz z Wartą II Zawiercie. Termin pierwszego spotkania nie został jeszcze zaplanowany.
W sosnowieckiej B klasie sezon będzie liczyć 26 kolejek. Po 30 meczów rozegrają z kolei pozostałe jaworznickie zespoły.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Zawodnicy Ciężkowianki rozpoczęli treningi na boisku
| fot. Materiały LKS Ciężkowianka Jaworzno