W niedzielę, 29 maja, w Parku Podłęże na mieszkańców Jaworzna czekać będzie mnóstwo atrakcji. To właśnie tam bawić się będziemy podczas tegorocznej edycji Święta Rodziny.

W programie są m.in. pokazy cyrkowe, skoki na eurobungee i zabawa w parku linowym, a to tylko niektóre spośród licznych propozycji przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Udział w imprezie wezmą też cykliści, uczestniczący w Rowerowym Rajdzie Rodzinnym.

Święto Rodziny to plenerowa impreza, która tradycyjnie odbywa się wiosną. Pierwsza edycja miała miejsce w 2016 roku. Jej pomysłodawczynią była Monika Bryl, ówczesna wiceprezydent Jaworzna.

W ramach tegorocznego święta uczestnicy będą mogli się zmierzyć w wielu rodzinnych konkurencjach. Będzie wspólne skakanie na gumowych rurach i drużynowe wyścigi na nartach. W programie jest też bieg w spodniach animacyjnych. W każdej z tych konkurencji liczy się dobra współpraca. Jaworznianie zagrają w gry wielkoformatowe, takie jak: jenga, bierki, chińczyk i warcaby.

Dla najmłodszych uczestników wielkiego świętowania organizatorzy przygotują wielkogabarytowe klocki, puzzle, tunele z domkami. Mali artyści będą też malować na folii. Pojawi się także stanowisko małego konstruktora. Dzieciaki oraz młodzież zagrają w zręcznościówkę pn. „rzut do celu”. Nie zabraknie też uwielbianych przez najmłodszych baniek mydlanych.

Dodatkowo czas umilą wszystkim pokazy cyrkowe. Odważni będą mieli okazję spróbować swych sił w parku linowym i skoczyć na eurobungee. Po tych atrakcjach wypocząć można będzie w strefie relaksu z hamakami i leżakami. – Znakiem rozpoznawczym Święta Rodziny jest ogrom atrakcji skierowanych nie tylko do najmłodszych mieszkańców miasta, ale także ich rodziców, opiekunów, babć, dziadków, wujków i cioć. Każdego roku dbamy o to, by każdy znalazł coś dla siebie i by wszyscy doskonale się bawili. Jesteśmy przekonani, że tak będzie też i w tym roku. Zapraszamy do udziału zarówno w plenerowej imprezie w parku Podłęże, jak i Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który jest częścią święta jaworznickich rodzin – zachęca Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych MCKiS.

Popularny wśród cyklistów Rowerowy Rajd Rodzinny powróci po dwóch latach przerwy. Zapisy na udział w rajdzie już ruszyły. Chętni mogą zgłosić swój udział przez panel rejestracyjny na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu (zgloszenia.mckis.jaworzno.pl). W eskapadzie może wziąć udział maksymalnie 600 rowerzystów. Po wyczerpaniu limitu panel zgłoszeń zostanie zamknięty.

Rodzinny Rajd Rowerowy to propozycja dla każdego mieszkańca, który jest w stanie przejechać na rowerze około 20 km. Dystans można pokonać w swoim tempie. Start zlokalizowany będzie na jaworznickim Rynku, a meta w parku Podłęże. Biuro zawodów na Rynku rozpocznie pracę o godzinie 12, natomiast start rajdu planowany jest na 14. – Święto Rodziny oraz Rowerowy Rajd Rodzinny to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu z najbliższymi i znajomymi – podkreśla Monika Komańska.

Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Jaworzna, Paweł Silbert.

Natalia Czeleń

Najmłodsi jaworznianie świetnie bawią się podczas Święta Rodziny
| fot. Grażyna Dębała