Pracownie artystyczne, działające w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego, podsumowały swoją całoroczną działalność. Na wernisażu, który odbył się 11 czerwca, zaprezentowano prace, które zostały stworzone podczas warsztatów plastycznych, ceramicznych i modowych. Te ostatnie są nowością i działają w placówce dopiero od kwietnia.

Dzieci i młodzież, od września regularnie uczęszczający na zajęcia, stworzyły mnóstwo interesujących prac, dlatego sala wystawowa Domu Kultury wypełniona była młodymi artystami i dumnymi z nich rodzicami. Przybyli mogli podziwiać obrazy przedstawiające pejzaże, postaci oraz abstrakcje, linoryty, ceramiczne miski, pięknie zdobione filiżanki, a także własnoręcznie zdobioną odzież

Pomysły na tematy prac biorą się chociażby z różnorakich świąt. Doskonałą okazją są: Boże Narodzenie, Walentynki czy Dzień Mamy. Często również dzieci podsuwają nam swoje pomysły, które chętnie realizujemy – zdradziła Bożena Kaszyca, instruktor MCKiS.

Wszystkie grupy intensywnie pracowały przez cały rok, czego efekty można było zobaczyć podczas tegorocznego Festiwalu Dzieci i Młodzieży “Jawor”, gdzie aż siedmioro laureatów konkursu plastycznego, to dzieci uczęszczające na warsztaty do Domu Kultury.

Serdecznie gratulujemy dzieciom ich sukcesów na polu artystycznym. Jako instruktorzy odczuwamy dumę, gdy wśród laureatów rozmaitych konkursów i przeglądów znajdują się nasi podopieczni, a w tym roku jest ich sporo. Poznajmy ich: Jakub Chrabąszcz, Hanna Chrobak, Martyna Uroda, Wiktoria Więckowska-Kwartnik, Alicja Leśniczek, Blanka Franzblau i Oliwia Kotulska. Jeszcze raz serdecznie wam gratulujemy! – mówiła Angelina Więckowska, instruktor plastyki w Domu Kultury, wyczytując nazwiska nagrodzonych dzieci.

Wszystkie zajęcia odbywające się w Domu Kultury zostaną wznowione po wakacyjnej przerwie. Zapisów do pracowni plastycznej, ceramicznej i modowej można dokonywać telefonicznie lub bezpośrednio w placówce. Listę dostępnych zajęć, a także miesięczny plan, można znaleźć TUTAJ.

Zobacz także: