Trwają zapisy do Kinder+Sport Mini Tour de Pologne i Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup, czyli do dwóch super imprez sportowych dla dzieci. Odbędą się one w Jaworznie 6 sierpnia, tuż przed samym startem “naszego” etapu Tour de Pologne.

Warto podkreślić, że nasze miasto to jedyna miejscowość startowa, w której zaplanowano takie wydarzenie. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, dlatego warto się pospieszyć. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w obu imprezach jest bezpłatny.

To wspaniała okazja, aby najmłodsi poczuli ducha tego wyścigu. By mogli przeżyć emocje, towarzyszące nie tylko kibicowaniu. A może któreś z tych dzieci będzie się kiedyś, jako dorosły kolarz, ścigać w TdP? Przecież mamy wśród naszych zawodowych kolarzy tych, którzy zaczynali przygodę z kolarstwem jeszcze w dzieciństwie – podkreśla Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Gdy miałem 13 lat sam zapragnąłem zostać kolarzem. Wziąłem wtedy udział w pewnym wyścigu dla dzieci. Ta idea cały czas mi chodziła po głowie. Tak powstały Kinder+SportMini Tour de Pologne i Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup – dodaje.

W paradzie dla dzieci i wyścigu dla młodzieży mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Trasa licząca 2,3 km będzie wiodła wokół centrum miasta. Przejadą nią młodsze dzieci (mające od 7 do 12 lat). Z kolei młodzież (11-12 i 13-14 lat) będzie się ścigać, robiąc kilka okrążeń. W wyścigach mogą wziąć udział zawodnicy licencjonowani i zawodnicy ze szkółek kolarskich. Zarówno w przypadku parady, jak i wyścigu, zapisy trwają do 29 lipca do godz. 9.00 i odbywają się na stronie www.rejestracja.langteam.com.pl.

Po dzieciach i młodzieży przyjdzie czas na gwiazdy wielkiego wyścigu. Ekipy najlepszych zespołów świata znów zagoszczą na naszym Rynku, skąd kolarze pomkną na Kocierz (884 m n.p.m.), gdzie będzie meta czwartego etapu tegorocznego TdP. Kolarze pokonają 173 km i będzie to pierwszy górski etap ścigania. Zawodnicy powalczą też o lotną premię w Wilamowicach i dwie górskie pierwszej kategorii na Kocierzu oraz dwie drugiej kategorii w Wielkiej Puszczy.

Tekst: Anna Zielonka-Hałczyńska