O tym jak istotną rolę dla wielu odgrywa ubiór świadczy wciąż wzrastająca liczba blogerek modowych, tzw. “szafiarek”, które każdego sezonu wyrastają jak grzyby po deszczu i prezentują swoje mniej lub bardziej trafione stylizacje.

Dla wielu moda wciąż oznacza ślepe naśladowanie popularnych osób, ale coraz więcej osób poprzez ubiór chce wyrazić siebie i podkreślić swoją tożsamość, a w obecnym zalewie produktów z sieciówek wykreowanie własnego, niepowtarzalnego stylu wcale nie jest rzeczą łatwą. Tutaj z pomocą przychodzą Klub MCKiS “Pod Skałką” i Dom Kultury, które od kwietnia ruszają ze swoimi modowymi warsztatami.

W poniedziałki (8, 15 kwietnia), o dwóch różnych porach, bo od 11.00 do 12.30 i od 16.00 do 17.30 w Klubie MCKiS “Pod Skałką” i w środy (3, 17 kwietnia)  od 16.00 do 17.30 w Domu Kultury, odbywać się będą zajęcia pod intrygującą nazwą “Reaktywuj swoją szafę”.

Na warsztaty uczestnicy mogą przynieść ubrania, które już dawno przestały być tymi ulubionymi i zaległy na dnie szafy, a prowadząca podpowie co można zmienić, przerobić, by znów wróciły do naszych łask.

Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy pasjonują się modą, a do tego chcą spędzić czas w miłej i twórczej atmosferze. Często w naszej szafie można znaleźć ubrania, których od dawna nie zakładamy, a jedynie przekładamy z miejsca na miejsce. Bywa, że wystarczy odprucie jednego elementu lub doszycie innego, by ciuch znów stał się naszym ulubionym. Pamiętajmy też, że szycie to znakomite hobby, które uczy dokładności i cierpliwości, pozwala rozwinąć zdolności manualne i wyobraźnię, a do tego pomaga w odstresowaniu się – mówi Agata Woszczyna, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Co się będzie działo na warsztatach?

W programie warsztatów znajdują się elementy materiałoznawstwa, porady jak odpowiednio dobrać stylizację do okazji, a także jak łączyć kolory. Uczestnicy dowiedzą się również jaka jest różnica pomiędzy modą a stylem, bo jak tłumaczy pani Agata, nie są to pojęcia równorzędne.

Noszenie na sobie modnych ubrań z najnowszych kolekcji wcale nie oznacza, że jest się stylowym, bo na swój styl pracuje się latami i niekoniecznie jest to podążanie za bieżącymi trendami. Prawdziwa moda i styl to forma sztuki, która pomaga wyrazić siebie – mówi.

Wiele kobiet dobry ubiór utożsamia z zasobnym kontem, a to duży błąd, bo wcale nie trzeba wiele wydać, by wzbudzić zachwyt. Logo znanej marki wcale nie świadczy o dobrym guście, a wręcz staje się synonimem obciachu, gdy jest widoczne z odległości kilkudziesięciu metrów. Zatem jak zdobyć unikatowe ubrania?

Coraz popularniejsze są wymiany odzieży organizowane za pomocą portali społecznościowych typu Facebook czy Instagram. Z roku na rok wzrasta też popularność “second handów”, które przestały się negatywnie kojarzyć głównie dzięki blogerkom modowym podkreślającym swoje zamiłowanie do tych sklepów.

Nie ukrywam, że jestem fanką ubrań z drugiej ręki. W “second handach” można znaleźć prawdziwe perełki, a w dodatku jest to bardzo ekologiczna postawa. Jeżeli ktoś sobie nie radzi w tego typu sklepach, to ja chętnie podpowiem gdzie szukać i jak szukać – śmieje się instruktorka.

Zapraszamy!

Terminy spotkań:

Klub MCKiS “Pod Skałką”: poniedziałki (8, 15 kwietnia), godz. 11.00 – 12.30 i 16.00 – 17.30 nr tel 32 660 01 46
Dom Kultury: środy (3, 17 kwietnia), godz. 16.00 – 17.30 nr tel 32 617 75 38 lub 32 745 10 35

Zapisy przyjmuje instruktor Agata Woszczyna