Już za niecały miesiąc odbędzie się w Jaworznie kolejny Koncert Noworoczny. W niedzielę, 22 stycznia, o godz. 17 Halą Widowiskowo-Sportową znów zawładną muzycy orkiestry symfonicznej i soliści operowi. Wystąpią pod kierunkiem maestro Woytka Mrozka.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu, które od lat wpisuje się w kalendarz roku kulturalnego w naszym mieście i które cieszy się niemalejącym powodzeniem wśród jaworznickich melomanów – zaprasza Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, które, wraz z Urzędem Miejskim w Jaworznie, jest organizatorem koncertu. – Po raz kolejny w podróż śladem najsłynniejszych arii zabierze nas maestro Woytek Mrozek. Jego obecność gwarantuje wspaniałą dawkę muzycznych przeżyć i niesamowitą atmosferę podczas koncertu – dodaje.

Koncert Noworoczny w Jaworznie odbędzie się po raz 21. Nadchodzące wydarzenie nosi tytuł „Grande Amore”. Pod batutą słynnego dyrygenta zagra orkiestra symfoniczna, a razem z nimi wystąpią także światowej sławy soliści. Będą to sopranistka Wiktoria Zadworna, śpiewająca sopranem spinto Lucyna Jarząbek, mezzosopranistka i wokalistka Justyna Gęsicka, wokalista Pavlo Tabakov oraz tenorzy Tomasz Dziwisz, Oskar Jasiński i Roman Chava (który wykona też partie wokalne). Oskar Jasiński poprowadzi również galę. Podczas koncertu wystąpi także grupa baletowa.

Koncert będzie się składał z dwóch części. Najpierw publiczność usłyszy słynne arie operowe i operetkowe, a po przerwie muzycy zaprezentują znane utwory o tematyce miłosnej.
Bilety na koncert kosztują 120 zł od osoby i można je kupić na trzy sposoby: w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80 w godz. 7-15, na fakturę w Dziale Kultury przy ul. Krakowskiej 8 w godz. 7-14.30 i elektronicznie przez stronę www.bilety.mckis.jaworzno.pl.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Jubileuszowa edycja Koncertu Noworocznego miała miejsce w 2022 roku | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Zobacz także: