Wielki Finał – Koncert Galowy XVIII Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży Jawor 2018 już we wtorek 22 maja w Domu Kultury Szczakowa o godz. 11.

W ciągu siedmiu dni jurorzy przesłuchali 1248 uczestników, którzy wzięli udział w konkursach i przeglądach: plastycznym, recytatorskim, wokalnym, teatralnym, tanecznym i przedszkolnym. Największą popularnością cieszył się przegląd taneczny, który zgromadził 430 młodych tancerzy.

Ideą festiwalu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swoich umiejętności i zdolności artystycznych. Z roku na rok festiwal stawał się coraz bardziej popularny i z czasem z miejskiego wyrósł na regionalny, a nawet ogólnopolski. W tym roku zgłosili się młodzi artyści z południowej, środkowej Polski i oczywiście z całego Śląska. A kategoria dla przedszkolaków była całkiem nowym pomysłem skierowanym do najmłodszych uczestników.

Tegoroczny festiwal stał na wysokim poziomie. Szczególnie mocna rywalizacja była podczas konkursów wokalnego i recytatorskiego – ocenia Renata Gacek, kierownik MDK.

Podczas gali finałowej zostaną wręczone statuetki i nagrody dla laureatów pierwszych trzech miejsc oraz wyróżnionych. Będziemy mogli również przekonać się, jacy utalentowani młodzi artyści zgłosili się do konkursu, bowiem na scenie domu kultury wystąpią laureaci Grand Prix i I miejsca z kategorii: recytatorskiej, wokalnej, tanecznej i przedszkolnej. Zapowiada się więc niezwykłe widowisko – barwne, kolorowe i efektowne. Tegoroczna edycja wpisała się tematycznie w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Najmłodsi mieli wykonać piosenkę, taniec i wierszyk pod hasłem: “Polska – moja ojczyzna”. Tematyczny był również konkurs recytatorski.

Organizatorzy festiwalu to Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Tekst: Ewa Szpak

Zobacz także: