Siłacze z sekcji siłowania na rękę armwrestlingu od lat są sztandarową sekcją Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie plasując się w ścisłej czołówce w naszym kraju. Osiągają również sukcesy na arenie międzynarodowej. W dniach 26 maja- 3 czerwca w stolicy Bułgarii Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy w tej dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie. Na starcie stanęło niemal 700 zawodników z 32 krajów. W 9 osobowej polskiej kadrze narodowej, która uczestniczyła w mistrzostwach oprócz będącego prawdziwą ikoną polskiego armwrestlingu Mariusza Grochowskiego na co dzień szkolącego zawodników w sekcji siłowania na rękę Miejskiego Centrum Kultury i Sportu znaleźli się jeszcze dwaj reprezentanci klubu MCKiS Tytan Jaworzno Artur Krupa oraz Wojtek Hypsior +80 kg wśród juniorów. Mariusz Grochowski jak na dwunastokrotnego mistrza Polski w tej dyscyplinie sportowej przystało spisał się znakomicie dochodząc do finału rywalizacji w kategorii 100 kg na lewą rękę wśród mastersów, gdzie uległ Eduardowi Khramtsovovi z Rosji.

Zmęczony zaciętymi długimi sobotnimi pojedynkami w półfinale i finale oraz doznaną kontuzją w niedzielę Mariusz uplasował się ostatecznie na dziesiątym miejscu w rywalizacji na prawą rękę. Z kolei Artur Krupa startujący po raz drugi w Mistrzostwach Europy mimo pokonania w drodze do półfinału byłych medalistów Mistrzostw Świata i Europy w walce o medale nie sprostał swoim rywalom zajmując ostatecznie wysokie, ale najbardziej niewdzięczne dla każdego sportowca czwarte miejsce w rywalizacji na prawą rękę w kategorii 75 kg. Absolutny debiutant w tej rangi zawodach Wojciech Hypsior w rywalizacji w kategorii + 80 kg wśród juniorów na lewą rękę uplasował się na siódmym miejscu. Zawodnicy MCKiS Tytan po powrocie do kraju wzięli się ostro do pracy, gdyż przed nimi lipcowy Puchar Polski w katowickim Spodku a następnie Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w październiku w Turcji.