Najbliższy weekend przyniesie wiele sportowych emocji. Będą zmagania bokserskie w hali MCKiS, zawody w stadninie koni w Ciężkowicach oraz ekstremalny bieg z przeszkodami na terenie parku Gródek. Zawodnicy czekają na kibiców!

W sobotę i niedzielę, 29 i 30 października, na jaworznickim ringu zmierzą się adepci pięściarstwa z  polskich klubów sportowych. Rękawice skrzyżują podczas 3. Turnieju Bokserskiego Nadziei Olimpijskich młodzików i młodziczek im. Janusza Gortata. Imprezę w Hali Widowiskowo-Sportowej organizuje Akademia Boksu Roberta Gortata. Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem Pawła Silberta, prezydenta Jaworzna, Dariusza Starzyckiego, wicemarszałka woj. śląskiego, oraz Polskiego Związku Bokserskiego. Na ringu staną bokserzy z roczników 2008 i 2009.

Zmagania półfinałowe rozpoczną się w sobotę o godz. 11, a finał zaplanowano na niedzielę także o godz. 11.

W sobotę, 29 października, na terenie parku Gródek, zmierzą się miłośnicy ekstremalnych biegów z przeszkodami. Przed nimi czołganie się w piachu, błocie i zimnej wodzie, strome podbiegi oraz sztuczne przeszkody, w tym ścianki czy zasieki z drutu kolczastego. Wszystkie te atrakcje zagwarantuje uczestnikom kolejna edycja biegu Horror Masakrator. Sportowa impreza wystartuje o godz. 16 i potrwa do 21. Z uwagi na późną godzinę, zawodnicy proszeni są o zabranie ze sobą czołówek, czyli specjalnych lampek do oświetlania drogi.

Organizatorami wydarzenia są Music Sport Events Mariusz Ziach oraz jaworznickie Stowarzyszenie Harpagan Beast. Uczestnicy sportowego wyzwania będą mieli do wyboru dwie trasy. Pierwsza liczyć będzie 9 km. Pokonać trzeba będzie 25 przeszkód. Druga trasa tegorocznej edycji Horror Masakrator to 5 km dystans z 20 przeszkodami.

– Początkującym polecam wybrać dystans 5 km. Ma on mniej przeszkód, mniej surowe zasady ich pokonywania i bezpieczny limit czasowy na pokonanie całej trasy – radzi Mariusz Ziach, główny organizator imprezy.

Zawodnicy wystartują w 50-60 – osobowych grupach, tzw. falach, co 15 minut. Tradycyjnie, klimat biegu będzie nawiązywał do Halloween. Organizatorzy proszą, aby zawodnicy postarali się o odpowiednie stylizacje i makijaże. Im straszniej będą zawodnicy wyglądać, tym lepiej. Autorzy najciekawszych stylizacji mogą liczyć na nagrody.

Halloweenowo będzie też w niedzielę w stadninie koni w Ciężkowicach. Ośrodek Jeździecki Ciężkowice ma dla dzieci mnóstwo konkursów, nagród i dobrej zabawy. Impreza wystartuje w niedzielę, 30 października, o godz. 10. Mile widziane są tematyczne kostiumy. Na posiadaczy najciekawszych i najstraszniejszych stylizacji czekają nagrody.

Program halloweenowej imprezy w ciężkowickiej stadninie przewiduje różnorodne wyzwania. Dzieci będą musiały pokonać m.in. ścieżkę tatarską. – To konkurs, gdzie liczy się szybkość, ale przede wszystkim dokładność. Wszystkie przeszkody, które napotykamy, muszą zostać właściwie pokonane. Szczegóły przedstawione będą w dniu zawodów – zapowiada Olga Górkiewicz, instruktor jazdy konnej.

Ścieżka tatarska składa się z dwóch części. Pierwsza jest pokonywana na koniu, może się w niej znaleźć: wykonanie wolty, przejazd przez drążki czy slalom między pachołkami. Drugą część pokonuje sam jeździec i może się tu znaleźć: rzut podkową, pokonanie przeszkody górą lub dołem czy bieg w worku.

Do pokonania będą także parkury treningowe 50/60 cm, 70/80 cm oraz 90 cm. To skoki przez przeszkody, ustawione na określonych wysokościach.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekać będzie również zabawa „Hobby Horse”. – To dyscyplina, w której dzieci będą pokonywać przeszkody z pluszowym koniem na kiju – wyjaśnia Olga Górkiewicz z ciężkowickiego ośrodka.

Natalia Czeleń

Nadchodzący weekend będzie obfitował w sportowe emocje | fot. Natalia Czeleń