21 wędkarzy rywalizowało podczas Spławikowych Mistrzostw Koła PZW nr 57 Szczakowa Miasto – Jaworzno. Zawody zorganizowano 7 maja na Sosinie.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Udział w wędkarskim wyzwaniu wzięli zarówno dorośli wędkarze, jak i dzieci. Zgodnie z zasadami Polskiego Związku Wędkarskiego, każdy zawodnik mógł łowić jedną wędką trzymaną w ręku lub umieszczoną na podpórce „suporcie” z jednoczesnym zachowaniem stałego kontaktu z wędką.

Spośród kadetów najlepszy okazał się Adrian Bieniek, który zdobył 2745 punktów. Najlepszym z juniorów okazał się natomiast Filip Chechelski z wynikiem 1475 punktów. W kategorii seniorów zwyciężył Michał Kaszuba z wynikiem 8640 punktów. – Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom gratulujemy zaciętej rywalizacji – mówi Mariusz Chrząstek, prezes koła.
Spławikowe Mistrzostwa to już kolejne wędkarskie zawody, w których udział wzięli wędkarze z koła w Szczakowej. 1 maja kadeci Koła PZW nr 57 startowali w eliminacjach Kadetów Młodych Talentów kategorii U-14 rozgrywanych na zbiorniku Grobla w Chrzanowie. Adrian Bednarowicz i Arkadiusz Bednarowicz zaliczyli świetny debiut. Zajęli bowiem odpowiednio 2 i 3 miejsce na podium. Młodzież wystartowała także 3 maja w Drużynowych Eliminacjach Młodzieży Rejonu II na łowisku w Libiążu. – Tym razem do podium zabrakło kilku rybek i chłopcy ostatecznie zajęli 4. miejsce. Te zawody to kolejne doświadczenie, które na pewno już wkrótce zaprocentuje – przekonuje prezes koła.

To jednak nie koniec wędkarskich emocji. W niedzielę, 28 maja, na Sosinie odbędą się wędkarskie zawody z okazji Dnia Dziecka. – Zapraszamy dzieci i ich opiekunów – zachęca Mariusz Chrząstek.

By dowiedzieć się więcej na temat wydarzenia warto śledzić profil facebookowy Koła PZW nr 57 Szczakowa Miasto – Jaworzno.

Natalia Czeleń

Zwycięzcy Spławikowych Mistrzostw Koła PZW nr 57 Szczakowa Miasto – Jaworzno z pucharami | fot. Materiały Koła PZW nr 57 Szczakowa Miasto – Jaworzno