Do poniedziałku, 6 marca, przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w 21. edycji Konkursu Mini Playback Show. Miejskie Centrum Kultury i Sportu zaprasza do zabawy wszystkie dzieci z jaworznickich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Podobnie jak w ubiegłych latach odbędzie się ona w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.

Zadaniem młodych artystów będzie przygotowanie występu muzyczno-tanecznego. Uczestnicy będą musieli jak najwierniej odtworzyć występ gwiazd muzyki polskiej lub zagranicznej, wcielając się w ich role. Uczestnicy konkursu będą imitować śpiew, wykorzystując autentyczne nagrania jako playback. Warto zadbać także o stroje i układ taneczny.

W tym roku prezentacje konkursowe odbędą się w piątek 17 marca. Uczestnicy wystąpią na scenie w kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie klas I – III oraz dzieci i młodzież z klas IV – VIII.

Jury konkursu oceni dobór repertuaru, podobieństwo do oryginalnego wykonania, kostiumy, charakteryzację, choreografię, a także ogólny wyraz artystyczny.

Zgłoszenia do zabawy przyjmowane będą do 6 marca na adres: Dom Kultury im. Z. Krudzielskiego, Jaworzno ul. Jagiellońska 3. Kartę zgłoszenia można wysyłać także e-mailem na adres: domkultury@mckis.jaworzno.pl. Regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową znaleźć można na Facebooku oraz stronie MCKiS. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 32 617 75 38.

W tym roku odbędzie się 21. edycja konkursu. Mini Playback Show na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych imprez miejskich. – Inicjatywa rozpoczęła się w nieistniejącym już klubie MCKiS Podłężu. Ponieważ z roku na rok konkurs zyskiwał coraz większą liczbę odbiorców, wydarzenie przeniesiono na scenę szczakowskiego Domu Kultury. Od tej pory konkurs jest tu z powodzeniem organizowany co roku – opowiada Agata Stelmachów, kierownik zespołu obiektów kulturalnych w MCKiS.

W ubiegłorocznym Mini Playback Show na scenie Domu Kultury w Szczakowej zaprezentowało się 151 uczestników.

Natalia Czeleń

Mini Playback Show to okazja do zaprezentowania się na scenie i świetna zabawa | fot. Natalia Czeleń

Zobacz także: