Kontynuując serie spotkań wyjazdowych, koszykarze MCKiS Jaworzno dobrze rozpoczęli 2018 rok wygrywając na trudnym parkiecie w Sosnowcu! Zagłębie przed tym spotkaniem zajmowało 3. pozycję w ligowej tabeli, tuż przed naszym zespołem, dlatego też walka o zwycięstwo zapowiadała się niezwykle ciekawie.

Mecz znacznie lepiej zaczęli gospodarze, którzy po niespełna trzech minutach prowadzili już 9:1. Po szybko wziętym time-out’cie przez naszego szkoleniowca – Przemysława Bilińskiego, MCKiS odrobił straty z początku spotkania. Do końca kwarty trwała wyrównana walka po obu stronach parkietu, zakończona wynikiem 19:17. Druga kwarta to słabszy fragment jaworznian. Sosnowiczanie trafiali jak natchnieni, bez żadnej odpowiedzi z naszej strony. Do przerwy 50:38 dla gospodarzy.

Druga połowa

Tajemnicą jest co wydarzyło się w szatni, ale po przerwie zobaczyliśmy taki MCKiS, jaki chcielibyśmy oglądać w każdym spotkaniu. Nasi zawodnicy, agresywni w defensywie, zaczęli przechwytywać piłki i wyprowadzać szybkie kontry zakończone łatwymi punktami. Konsekwencja w ataku przynosiła otwarte pozycje, z których zaczęliśmy regularnie trafiać.

W 3. kwarcie szybko odrobiliśmy 12 punktową stratę, a po 30 min gry wyszliśmy nawet na prowadzenie 69:66. W 4. części meczu kontynuowaliśmy bardzo dobrą grę, a sosnowiecki mechanizm po prostu się zaciął. Kontrolując sytuację na boisku w końcówce wygrywamy cały mecz 95:88.

To zwycięstwo pozwoliło nam wskoczyć na 3. miejsce w tabeli grupy C. Najlepiej w meczu zaprezentowali się: Radek Lemański – 19 punktów; Dawid Weiss – 18 punktów, 6 asyst; Emil Podkowiński – 17 punktów, 7 zbiórek; Przemek Gworek – 14 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst.

Zagłębie Sosnowiec – MCKiS Jaworzno 88:95 (19:17, 31:21, 16:31, 22:26)

MCKiS Jaworzno: Lemański – 19(5×3); Weiss – 18(4×3); Podkowiński – 17; Gworek – 14(1×3); Maj – 8; Zub – 7; Grochowski – 6; Dąbek – 2; Michalski – 2; Goldammer – 2.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra na wyjeździe z KK Polonią Bytom w sobotę – 13 stycznia – o godz. 18.00 w Hali Na Skarpie przy ul. Modrzewskiego 5a w Bytomiu.