Wczoraj, 7 stycznia, nasi koszykarze rozegrali swój pierwszy mecz w nowym roku, na bardzo trudnym terenie w Sosnowcu.

Zagłębie przed tym spotkaniem zajmowali 3 pozycję w ligowej tabeli tuż przed naszym zespołem, dlatego też walka o zwycięstwo w tym spotkaniu zapowiadała się niezwykle ciekawie. Mecz znacznie lepiej zaczęli gospodarze, którzy po niespełna 2,5 min prowadzili już 9:1. Po szybko wziętym time-out’cie przez naszego szkoleniowca Przemysława Bilińskiego, MCKiS odrobił straty z początku spotkania. Do końca kwarty wyrównana walka po obu stronach parkietu (19:17). Druga kwarta to słabszy fragment jaworznian. Sosnowiczanie trafiali jak natchnieni, bez żadnej odpowiedzi z naszej strony. Do przerwy 50:38 dla gospodarzy.

Tajemnicą jest co wydarzyło się w szatni, ale po przerwie zobaczyliśmy MCKiS jaki chcielibyśmy oglądać w każdym spotkaniu. Agresywni w defensywie zaczęli przechwytywać piłki i wyprowadzać szybkie kontry zakończone łatwymi punktami. Konsekwencja w ataku przynosiła otwarte pozycje, z których zaczęliśmy regularnie trafiać. W 3 kwarcie szybko odrobiliśmy 12 punktową stratę, a po 30 min gry wychodzimy na prowadzenie 69:66. W 4 części meczu kontynuowaliśmy bardzo dobrą grę, a sosnowiecki mechanizm porostu się zaciął. Kontrolując sytuację na boisku w końcówce wygrywamy to spotkanie 95:88. To zwycięstwo pozwoliło nam wskoczyć na 3 miejsce w tabeli. Najlepiej w meczu zaprezentowali się: Radek Lemański – 19 punktów; Dawid Weiss – 18 punktów, 6 asyst; Emil Podkowiński – 17 punktów, 7 zbiórek; Przemek Gworek – 14 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst.

Zagłębie Sosnowiec – MCKiS Jaworzno
88:95(19:17;31:21;16:31;22:26)
MCKiS Jaworzno: Lemański – 19(5×3); Weiss – 18(4×3); Podkowiński – 17; Gworek – 14(1×3); Maj – 8; Zub – 7; Grochowski – 6; Dąbek – 2; Michalski – 2; Goldammer – 2.
Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra na wyjeździe z KK Polonią Bytom 13 stycznia (sobota) o godz. 18.00 w Hali Na Skarpie przy ul. Modrzewskiego 5a w Bytomiu.