Wśród różnych warsztatów twórczych, regularnie powracają takie, w których tworzone są świece. Takie plastyczne i kreatywne spędzanie czasu pozwala się wyciszyć, zrelaksować, jak również nauczyć się wytwarzania wspaniałych przedmiotów, które mogą stanowić interesującą ozdobą do każdego wnętrza.

W czwartek 28.03.2019 w Klubie “Szczak” odbyło się spotkanie dla pań, które rozpoczęło się od wykonania właśnie wspomnianych już świec. Gorąca parafina szybko zyskiwała kolor i zapach, a dzięki zastosowaniu foremek, gotowe prace przybierały kształt serca. Wszystkie stworzone świece prezentowały się pięknie i cudownie pachniały kawą, a kursantki były bardzo zadowolone z efektu końcowego.

Podczas spotkania relaksacyjnego dla pań, nie zabrakło też zajęć z filmoterapii. Te z kolei nie tylko poprawiły wszystkim humory, ale też skłoniły do głębszej refleksji. Niestety, to co dobre szybko się kończy, a że tego dnia panowała bardzo miła atmosfera, to i czas upłynął bardzo szybko – mówi Anita Mika, instruktor.

Zachęcamy do śledzenia kalendarium wydarzeń kulturalnych i udziału w zajęciach organizowanych przez “Szczak” i inne placówki MCKiS.